Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Igaz, hogy van egy olyan...

Igaz, hogy van egy olyan törvény, hogy ha én beleírom egy hirdetésbe (interneten magánemberként árult használt cucc), hogy a termék csökkentett minőségű, s azért ennyi az ára és garancia nincs rá, akkor nem is kell adnom rá garanciát?

Figyelt kérdés
Vagy ez egy uniós törvény ami itt nem érvényes?
2018. jan. 11. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Használt termékre nem szokás garanciát adni. Adhatsz, de egyáltalán nem kell. Nem is kell beleírni, hogy csökkentett minőségű, csak annyit, hogy használt.

Ha technikai szerkezet, akkor még azt, hogy működőképes vagy sem.

2018. jan. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én azt hallottam hogy 14 napig kell.

És max csak kibujhat valaki alóla és ha a vevő lusta perelni vagy el tud tunni az eladó, akkor "nem kell", vagy ahogy írod, nem szokás.

2018. jan. 11. 11:59
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

így van, garanciát nem kell adnod ilyesmire, az a lényeg, hogy a hirdetésben minden a valóságnak feleljen meg.


sokan bepróbálkoznak persze, de ha külön a hirdetésben nem szerepel az, hogy te vállalsz rá garanciát, akkor nincs rá.


ilyenkor szoktam mondani, hogyha valaki használt terméket vesz postával, majd utána élőben nem úgy néz ki, mint amire számított a képek alapján, akkor így járt.


kis értéknél ez még nem is akkora probléma, de egy kicsit drágább cuccnál én akkor is inkább elmegyek és megnézem személyesen...de onnantól, hogy valaki megvette, és elfogadta, hogy egy használt terméket vásárol, hibáiról tájékoztatta az eladó, semmi joga reklamálni.

2018. jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

"Én azt hallottam hogy 14 napig kell."


Amit Te hallottál, az nagy valószínűséggel az elállási jog, az valóban 14 napig van, de az csak a vállalkozás /cég és magánszemély között, interneten köttetett ügyletre vonatkozik. De ott is vannak kivételek.


Ha magánszemély vásárol magánszemélytől használt terméket interneten, ott nincs elállási jog.

2018. jan. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
A kapitalizmusban semmire sem kell garanciát adni, így is minden szétmegy akár pár nap alat2
2018. jan. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!