Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átvertek! Mennyi esély van...

Átvertek! Mennyi esély van rá, hogy megtalálják?

Figyelt kérdés
Facebookon láttam egy hirdetést,írtam is az illetőnek,előre utalással fizettem 65ezret(tudom,nem kellett volna),aztán kiderült,hogy ez nem is az ő számlája volt,hanem valaki másé,aki szintén árult egy telefont,és a csaló elment érte személyesen. Mennyi esély van arra,hogy így semmi adat nélkül megtalálják?
2018. jan. 11. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Nem akarlak elkeseríteni, de a rendőrségen is kb ki fognak röhögni. Naiv voltál nagyon de ez a tanulópénz. Annak sem kevés. Pont egy ilyen sorozatot nézek amiben ilyen volt, bár ott kocsival csinálták a dolgot. Úgyhogy te még jól jártál!
2018. jan. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Ha azt írom, hogy semmennyi ugye nem fogsz lepontozni?


nincsenek nyomok amiken el lehetne indulni.

2018. jan. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Honnan tudta a másik ember számlaszámát.

Ez szerintem kamu. Én azt mondom, hogy bescapott téged, övé a számla, megkapta a pénzt, de nem akar adni cserébe semmit. Nincs másik ember az ügyben. Szerintem. De legalábbis ez is egy lehetőség.

Nagyon gyorsan el kellene menni a rendőrségre, talán még a bank le tudja tiltani az átutalást, ha a rendőrök szólank nekik.

2018. jan. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Tehát ő letargyalt egy telefont, megegyeztek előre utalással, majd feladott egy Kám hirdetést és veled atutaltatta a pénzt az eladónak és átvette? Az ügyes...
2018. jan. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

Istenem, mikor fogjátok már megtanulni, hogy CSAK ÉRTÉKELÉSSEL RENDELKEZŐ ELADÓKTÓL VÁSÁROLJAZOK.

Ha meg ilyen Jófogás, meg Face csoportokba vásároltok, AKKOR SZEMÉLYES ÁTVÉTEL!!!

Elég gazdag lehetsz, ha 65 ezret csak úgy átutalsz egy vadidegen embernek!


De hogy segítsek is: valamin csak értekeztetek: email cím, telefonszám, valami nyom csak van?

És mivel 50 ezer ft feletti (50 ezer ft alatt "csak" szabálysértés), mindenképpen tegyél feljelentést valamint jelezheted a Face-nak is.

Lehet, hogy a rendőrség nem találja meg, de az ilyenek általában nem álnak meg egy esetnél, s ha sok feljelentés születik, akkor jobban foglalkoznak vele, nagyobb az esély arra, hogy lebukik.

Hogy a pénzedhez hozzájutsz-e, az más kérdés... bár volt már olyanra is példa.

2018. jan. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%
* VÁSÁROLJATOK.
2018. jan. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Van esély, hogy megtalálják.

Először is ha az eladó nem adja vissza az átutalt pénzt, akkor feljelented. Nem neked kell kiderítened, hogy annak akivel megegyeztél és annak akinek fizettél valóban nincs közük egymáshoz. Ezt majd a rendőrség kideríti.

Ha van e-mail ennél a személynél, akkor az ip-ből esetleg ki tudnak deríteni valamit, ha a csaló otthonról vagy telefonjáról intézte ezt, mert valahogy megkapta a bankszámla számot, tehát volt üzenetváltás közöttük.

2018. jan. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%
3,1415926535 % esély van rá.
2018. jan. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!