Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A bűnügyi költség köztartozásn...

A bűnügyi költség köztartozásnak minősül?

Figyelt kérdés
2010-es bűnügyi költségről lenne szó, ami 600 ezer ft. Akkor azt mondta az ügyvédem, hogy 5 év után elévül, ha nem tudják miből levonni. 2015-ben kezdték volna el tiltani a fizumból, mert akkor a jövedelem jóval minimál bér fölött volt, de 1 hónap után meg is szűnt. Azota külföldön dolgozom. Most lakashitelt szeretnék felvenni, ezért lenne fontos, hogy köztartozásnak minősül e, és ha igen elévült e már ez a tartozásom. 2010-től számoljam az 5 évet, vagy 2015-től? Bocsi, ha bonyolult lett :)

2018. jan. 13. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:

A levonás elkezdése megszakította az elévülési időt, így az újra kezdődik. (Bármilyen végrehajtásra irányuló cselekmény megszakítja, ebbe beletartozik a lakcímed lekérése és ajánlott levélben történő felszólítás is.) Szinte sose hagyják elévülni, nem véletlenül.


És igen, a bűnügyi költséget az adók módjára behajtandó köztartozások közé sorolják. Ez nem csak azt jelenti, hogy a fizetésedből is tilthatják, hanem hogy abban a pillanatban, ahogy a nevedre került a lakás, a végrehajtó le is foglalhatja.


Nem lenne egyszerűbb kifizeti?


És pláne sokkal gerincesebb is?

2018. jan. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

2010-ben kaptam egy csekket, azóta SOHA!

És ismét hangsúlyozom, hogy ügyvéd tanácsára nem fizettem ki, mivel 2010-2015-ig tanultam. ( Ezek szerint 2 hónap hiányzott kb. az elevülésig ).

Na, de... Köszönöm a válaszod, a többi már az én dolgom.

2018. jan. 13. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!