Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ezen a tőzsdei grafikonon ami...

Ezen a tőzsdei grafikonon ami Facebook részvény mit lehet leolvasni?

Figyelt kérdés

Itt beszakad az árfolyam, nyíl egyenesen, Mark Zuckerberg "fix Facebook" kijelentésére.


Miért van egy nyíl egyenes vonal azon kívül, hogy valaki/valakik sok részvényt adtak el. Ez azt jelenti, hogy egy ETF kezelő rányomott az elad gombra nagyon sok részvénnyel? 5%-ot zuhant egy pillanat alatt az árfolyam. Miért nem lépcsőzetes, fel-le ugráló a grafikon, mint rögtön utána percekkel később?


[link]


ha egy perces intervallumra állítom akkoris látni hogy egy pillanat alatt zuhant az árfolyam, nem percek vagy órák alatt.


[link]



2018. jan. 14. 08:54
 1/7 anonim válasza:
74%

Egy vagy több nagyobb befektető eladott Facebook részvényeket.

Azért ilyen hirtelen és nagy a zuhanás, mert Zuckerberg egy olyan bejelentést tett, ami jelentősen csökkenteni fogja a cég bevételét.

Az ilyen jellegű bejelentések után a nagyobb árfolyam mozgás egyik irányba teljesen normális.

2018. jan. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Így van, ezért szoktam azt mondani, amikor itt kérdezik, hogy a tőzsdézéssel lehet-e keresni, hogy senki nem tudja/látja előre a jövőben történő eseményeket - így nem lehet megmondani...


Régen osztalékosztás után is ilyen volt pl. a Telekom részvény, (mondjuk ez előre látható), de ugyanez előfordulhat, ha váratlanul meghal egy jól menő cég vezérigazgatója vagy amikor Japánban az atomreaktor megsérült.

2018. jan. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2 Az, hogy bármi megtörténhet, nem zárja ki, hogy lehessen keresni a tőzsdével.
2018. jan. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jaj, hát ezt én is tudom, de egy folyamatosan emelkedő trendben nem nehéz...

De amikor beszakad, akkor meg megy a siránkozás (nem a kérdezőre értem) - pedig a nagyok játszmájába senki nem lát bele.

De lehet, hogy rosszul fogalmaztam: azt kellett volna írni, hogy amikor kérdezik: a jövőben erősödni fog a ...? (angol font, amerikai dollár, búza ára, olaj, stb)

2018. jan. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Huh, szerintem nem írtam akkor jól le, főleg #1 nem értette, mert leírta ugyanazt amit én is, szóval azt direkt írtam, hogy a Zuckerberg kijelentése miatt esett 5%-ot, ez világos, csak azt nem értem, hogy miért nincsenek lépcsőzetes esések, mert mindenki más időpontban reagálja le az eladás döntését, és itt nincs folyamatos lépcső lefelé.


Tehát olyan mintha 1db alapkezelő döntött volna csak az eladás mellet, de olyan akinek komoly részvénymennyisége volt.


Tehát nem azt látom, hogy picit ide-oda ugrál az árfolyam, hanem szakadt egy hatalmasat, és utána viszonylag kiegyenlítetten kereskedtek, tehát utána már szinte lineárisan megy a kereskedés.



Nem tudom jobban leírni :)

2018. jan. 14. 14:03
 6/7 anonim ***** válasza:
1 perces az interval, szóval lehet hogy ugrott fel is az 1 percen belül, de a perc végére lejjebb volt mint a perc kezdetekor.
2018. jan. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És pl. a stop loss kötések is aktiválódhattak folyamatosan.
2018. jan. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!