Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire lehet költeni a bitcoint?

Mire lehet költeni a bitcoint?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam ez ügyben, mégsem értem. Valaki leírná nekem ? Azt értem hogy nem lehet nyomonkövetni, jobb a bankoknál, biztonságosabb is ( még ). Viszont hogyan és mire lehet elkölteni?

2018. jan. 15. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem tom.. de itt most épp erről is beszéltek: [link]


[link]

2018. jan. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi!
2018. jan. 15. 19:27
 3/10 anonim ***** válasza:

"hogyan"


Bitcoin tárcádban a küldésre kattintasz.


"mire"


Bármire.

2018. jan. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Magyarországon pl. a 220V webáruházban, egyes éttermekben, egy taxiscégnél, és pl. a jofogáson is hirdetik egyesek hogy bitcoint is elfogadnak.

Igazából nem az a kérdés hogy mire hanem az, hogy ki fogadja el

2018. jan. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A bitcoinnal való vásárolgatás teljesen értelmét vesztette, olyan horror jutalékokat számolnak már fel egy-egy tranzakció után.
2018. jan. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A fee leesik rögtön ha a Coinbase implementálja a Segwit címeket. És jön a Lightning is amivel 1 fillért is tudsz fizetni Bitcoinnal.
2018. jan. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez kb. mikorra várható? S akkor árrobbanást jósolsz?
2018. jan. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A Coinbase itt ígérte:

[link]


Hogy mikor lesz nem tudom 1-2 hónapot biztos ülnek rajta ahogy ismerem őket.


A tranzakciók feléért a Coinbase a felelős, rögtön kiürül a mempool ha implementálják a csoportos kiküldést és azzal leesik a fee.


A Lightning meg tesztelés alatt van a testneten, ez feleslegessé teszi az olyan központosított coinokat mint a Ripple meg az olyan altcoinokat amik az olcsó tranzakcióra építenek.


Ár: már volt egy robbanás nemrég... A 3000-5000-es ár is annak számítana. Szerintem egészségesebb lenne a lassabb növekedés mint a robbanás. De akár lehet robbanás is.

2018. jan. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mire lehet költeni? Most 10 BTC-ért vehetsz egy jó autót vagy egy házat is. Angliában vagy hol már vettek BTC-ért házat. De ki tudja és lehet hogy a jövőben ugyanazért a pár BTC-ért csak egy pizzát tudsz majd venni. A kockázat már csak ilyen. Ezért nem tartom értelmes fizetőeszköznek. De az Euro vagy a Dollár is kockázatos lehet. Most pl esik a Dollár is. Egy egész világon elfogadott pénzre lenne szükség és akkor mindenhol minden körülmények között ugyanannyit érne az a pénzed. Nem kellene ide vagy oda váltogatni. Ez a pénz még nem jött el és szvsz biztos hogy nem a BTC lesz az.
2018. jan. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9: "Egy egész világon elfogadott pénzre lenne szükség és akkor mindenhol minden körülmények között ugyanannyit érne az a pénzed."


Kár utopiázgatni, de azért érdemes belemélyülni abba hogy miért volt hosszútávon tarthatatlan a Bretton Woods-ban létrehozott globális monetáris rendszer, amely a dollárból hivatalosan is világpénzt csinált.

2018. jan. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!