Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Richter Gedeon HR osztálya...

Richter Gedeon HR osztálya miért nem veszi komolyan az álláshirdetésükre jelentkezőket?

Figyelt kérdés

Már többször jelentkeztünk a Richterhez, és még csak olvasási visszaigazolást sem kaptunk vissza tőlük. Én és az ismerőseim is így jártunk. Ha nem kellünk nekik, legalább egy köszönjük, nem Önre esett a választásunk rövidke visszajelzést küldhetnének.

Ha mi megtiszteljük Őket azzal, hogy náluk szeretnénk dolgozni, a tudásunkkal, tapasztalatunkkal, kitartásunkkal, szorgalmunkkal hozzá szeretnénk járulni a vállalatuk sikereihez, akkor joggal elvárhatjuk szerintem, hogy megtiszteljenek bennünket a válaszukkal. Lehet, hogy a korunk miatt nem kellünk nekik, bár a HR osztály vezetője sem éppen fiatal hölgy.Arról nem beszélve, hogy aki negyvenen túl van, sokkal megbízhatóbb, mint a fiatalok nagy része, tisztelet a kivételnek.Na mindegy, szerintem komolytalanok, már nem is akarunk náluk dolgozni ezek után.



#Richter Gedeon Nyrt. #HR #Álláshirdetés. Önéletrajz #Komolytalan munkahely
2018. jan. 21. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Rég küldted a jelentkezést? Nekem sokkal később válaszoltak, hogy nem vettek fel (több mint 1 hónap).
2018. jan. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Nem arról van szó, hogy nem veszik komolyan...a legtöbb helyről egyáltalán semmi visszajelzést nem küldenek. Ha interjún is volt valaki, akkor talán felhívnak, hogy elmondják, sajnos most nem nyert. De van olyan, hogy akkor sem jelentkeznek, ha az ember interjún is volt (ez mondjuk tényleg nem szép). Valszeg egyszerűen nem érnek rá...rosszul hangzik, de ez van.

Annyit meg lehet tenni, hogy az ember felhívja őket, hogy tudnak-e valami infot adni a jelentkezéssel kapcsolatban.

2018. jan. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

"Valszeg egyszerűen nem érnek rá."


lol. már bocs.


vhogy külföldön ráérnek erre mindig.


-

kérdező, te új vagy Magyarországon?


Magyarországon ennek sincs kultúrája, ahogy sok minden másnak sem. ez egy ilyen ország, de majdnem minden munkahelyen ez van, nem csak a richternél.


a HR-eseket meg nem éppen észbeli képességek alapján szokás kiválasztani.


nem tudom, a dorogi vagy bpi telepről van szó, de sztem ne bánkódj, mert az egész Richter egy trágyadomb.


a dorogi biztosan. rokon ott dolgozik laborban, kevés a fizetés, eszközökön spórolnak, viszont kertépítőknek biztosítanak munkát, mert hát mégis rokon.


egy fuvarozó cég révén a gyár területén dolgoztam rövid ideig, hát a raktárosok többsége sem épp egy lángész, de legalább bunkók.

egyébként én bejutottam állásinterjúra pár éve, de nem vettek fel, mert nem volt megfelelő végzettségem (telefonon még azt mondták,h nem is kell). aztán persze nem vettek fel, de mást sem. aztán úgy döntöttek, majd 1 ember elvégzi 2 ember munkáját, de nagyon háborgott, aztán fél év múlva áthelyeztek oda vkit :D


"bár a HR osztály vezetője sem éppen fiatal hölgy."


az lehet h nem fiatal, viszont szinte biztosan vmi ismerős rakta oda.

2018. jan. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Ott is nő a HRes gondolom valami teljesen más végzettséggel.Magas színvonalát ne várj az ottani HRtől sem,gondolom annak köszönheti az állását,hogy nőnek született és jó kapcsolatokkal rendelkezik
2018. ápr. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Linkedinen is jól látható a HR vezetők 95%a nő a magyar világban végzettség tudás nem szükséges.
2019. márc. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bár régi kérdés, azért leírom. Én tavaly jelentkeztem hozzájuk, de korrektül visszajeleztek (két héten belül), hogy sajnos nem engem választottak. Még arra is külön válaszoltak, hogy miért nem rám esett a választásuk, szóval én jóval többet kaptak tőlük, mint a magyar cégek 99%-ától.
2021. márc. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!