Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkanélküli segély jár akkor...

Munkanélküli segély jár akkor is, ha van folyószámla megtakarításom? Illetve beleszámít a 365 nap munkaviszonyba a próbaidő is?

Figyelt kérdés
2018. jan. 22. 08:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
mi köze hozzá a megtakarításodnak, továbbá a próbaidő miért ne számítana? az nem a szerződésed/bejelentésed része?
2018. jan. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az igaz.

Én nem tudom, most kezdtem dolgozni csak 1 éve, nem igazán vagyok ezekben a dolgokban jártas.

Azt tudom, hogy tb támogatáshoz régen ki kellett töltenem egy nyomtatványt, azon kérdezték van-e megtakarításom, és hallomásból úgy értesültem, ha beírom, hogy van 1 vagy 2 millió forintom nem kapom meg.

Ezek szerint a munkanélküli segély jár akkor is ha van megtakarításom.

2018. jan. 22. 09:09
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem 365 nap munkaviszonynak kell lenni, hanem az elmúlt 3 évben 360 nap BIZTOSÍTOTTI jogviszonynak.

Tehát ha Te dolgoztál, de a munkáltatód nem jelentett be (sajnos ilyen is van), akkor nem fogsz tudni kapni munkanélküli segélyt, azaz álláskeresési támogatást.

2018. jan. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

"Azt tudom, hogy tb támogatáshoz régen ki kellett töltenem egy nyomtatványt, azon kérdezték van-e megtakarításom,"


Igen, mert azt a jövedelmi viszonyod alapján, rászorultsági alapon kapod - miért is kellene valakit rászorultnak tekinteni, támogatni, akinek pl. 2 milliója van és nem képes havi 7 ezer ft-ot maga után kifizetni TB-re.

2018. jan. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
azért kell rászorulónak tekinteni (még ha nem is az, mert van megtakarítása), mert fizette a járulékokat...innentől kezdve, ha teljesül rá a feltétel, és igazolni tudja a napokat, a segély jár. még ha nem is tetszik. az meg, hogy a fizetéséből ő mennyit spórolt, senkinek semmi köze...lehet nem járt kirándulni, nem járt gyorsétteremben, nincs autója, stb... aki meg járt ilyen helyekre és elköltötte a fizetését, annak meg adjuk, vagy mi?
2018. jan. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

#5

Szerintem Te a munkanélküli segélyről beszélsz, amit a munkaügyi központ ad, én viszont a 4-es hozzászólásomban a TB támogatásról, amit rászorultsági alapon adnak, jövedelmi viszonyok alapján és az önkormányzatnál kell igényelni. Ez két különböző dolog, csak a kérdező behozta ezt is - azt magyaráztam meg neki a 4-es válaszomban.

2018. jan. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
igen én a munkanélküliről, bocsánat, ha félreértelmeztem a tiéd.
2018. jan. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2018. jan. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
mondjuk aki lepontozott, az indokolja már meg az ellenkezőjét...
2018. jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Valami nincs rendben veled...írod most kezdtél dolgozni..akkor miért kellene munkanélküli segély ???
2018. jan. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!