Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kicsivel több mind egy éve...

Kicsivel több mind egy éve dolgozom, de most úgy fest munka nélkül maradok. Ha regisztrálok a munkanélkülibe és kapok munlanélkülit, de idő előtt sikerül másikmunkát találnom, akkor kapom továbbra is a munkanélkülit?

Figyelt kérdés
2018. jan. 22. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
munkanélküli segély munkanélkülieknek jár...értelemszerűen ha szerzel munkát, akkor nem fogod kapni...
2018. jan. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én úgy hallottam, hogy mèg ha jogosultság idő alatt elhelyeszkedik valaki, akkor mèg a maradék hónap(okra) megkapja.
2018. jan. 22. 18:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én meg ÚGY HALLOTTAM , hogy a Föld lapos....
2018. jan. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

Igen, meg lehet kapni, de csak a fennmaradó rész 80%-át, tehát már nem teljes összeget.


És attól függetlenül, hogy csak 80%-ot folyósítanak, kimerítettnek tekintik a járadékot, tehát újabb jogosultságot kell szerezni 3 éven belül legalább 360 nap jogviszonnyal (a korábbit már nem veszik figyelembe).


Érdemes mérlegelni, hogy kikéred-e ezt a 80%-ot, vagy inkább nem. Én nemrég voltam ilyen helyzetben, én kikértem, mert elég biztos volt az új munkahelyem, és így nem ragadt bent a pénz. De ha nem túl biztos az új hely, akkor szívás lehet, mert 20%-ot buksz (ha meg közben elverted másra, akkor még többet, de szerintem ilyenkor egyértelmű, hogy ezt a pénz félrerakod).

2018. jan. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem is tudom, hogy lehet ennyi negatív ember. Elöbb tájékozódj aztán alkoss véleményt. Az utolsónak meg köszönöm.
2018. jan. 23. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!