Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi szabadság jár 3 gyerkőc...

Mennyi szabadság jár 3 gyerkőccel töltött TGYÁS, GYED, GYES után?

Figyelt kérdés

41 éves vagyok most, a Mt vonatkozik rám, folyamatos munkaviszonyban vagyok egy cégnél 2008 október óta.

2010 májusától veszélyeztetett terhesként betegszabadságon, táppénzen voltam, utána 2010 októberben megszületett a gyerkőc, TGYÁS-t, GYED-et, GYES-t kaptam. 2013 júliusától ismét 9-es kóddal táppénzen voltam 2014 márciusáig, a második gyerek születéséig. Akkor ismét TGYÁS, GYED, GYES. 2016 novemberben született a harmadik gyerek, vele is itthon vagyok, de nem voltam táppénzen, úgyhogy csak "normál" TGYÁS (vagy micsoda, pont akkor változott), GYED-en vagyok jelenleg.

Próbálom kibogozni a leírásokat, hogy pontosan mennyi szabadság jár majd nekem, ha a legkisebb 3 éves korában (kb 2 év múlva, 2019 november közepe) vissza megyek dolgozni. A munkáltatóm azt mondja, hogy csak 2019 november közepétől december végéig jár majd nekem időarányosan a szabadság, mert minden év végén ha nem veszem ki az azévit, akkor "törlődik". Ezt nehezen tudom elhinni. Tényleg így van?

Ha valaki megtenné, hogy kiszámolja, és leírja pontosan a számítás módját, hogy mennyi szabimnak kéne lenni, annak nagyon-nagyon hálás lennék!!!

Előre is nagyon köszönöm!!!!



2018. jan. 24. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem törlődik. Szabadság a csed idejére és a gyed első fél évére jár, tehát kb egy év gyerekenként, a 3gyerekre 3 évnyi szabi. Bocs, de ezt most részletesen kiszámolni nincs energiám, de ha felteszed ugyanezt a kérdést a gyereknevelés kategóriában, tuti kapsz pontos választ.
2018. jan. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Itt van egy cikk, ami alapján tök jól ki tudod számolni: [link]
2018. jan. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2018. jan. 28. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!