Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért fizetnek annyian az...

Miért fizetnek annyian az emberek készpénzzel kártya helyett a boltban, ami a kártyás fizetés sokkal gyorsabb?

Figyelt kérdés

Érintős kártyával 1 másodperc a fizetés, de általában azt látom, hogy a sorban előttem készpénzzel fizetnek, és azzal megy el az idő, hogy bogarásszák a bankjegyeket meg az aprót.


Mi ennek az oka? Csak a megszokás van mögötte? Nem csak idősebbeket látok készpénzzel fizetni, hanem fiatalabbakat is.



2018. jan. 29. 11:06
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
A cimben az ami természetesen amikor akart lenni.
2018. jan. 29. 11:07
 2/19 anonim ***** válasza:
55%

1. Így biztosan annyit fizetek, amennyit kérnek.

2. Nem tudják megnézni ügyes informatikusok, hogy mikor, hol és mennyit költök.

3. Nem szoktam bogarászni, általában már kezemben van a pénz a pénztárnál.

2018. jan. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Mert nem mindenki digitálisan jut hozzá a jövedelméhez. Sőt, a lakosságnak még csak a fele sem aktív dolgozó. A fiatal, akár egyetemista korú is azért fizet kp-val, mert nincs átutalt jövedelme, hanem anyu-aou ad neki a kezébe. Továbbá te abból indulsz ki, hogy mindenhol van POS terminál és lehet kártyával fizetni, holott azok az élethelyzetek vannak többségben, ahol erre nincs lehetőség, vagy pusztán nem illendő egy pékségben a 150 forintos kakaós csigát kártyával fizetni. Aztán vannak emberek, akik nem akarják, hogy a költekezésük transzparens legyen. És még számos érvet lehetne felhozni. Szóval nincs ebben semmi meglepő.
2018. jan. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%

Édesapám (60 éves) például egyáltalán nem használja a bankkártyáját, csak arra, hogy havonta egyszer felvegye vele a fizetését. Az ő részéről megszokás illetve bizalmatlanság (a bankkártyás fizetéssel szemben), illetve tudatlanság (az érintős fizetésről szerintem nem is hallott, vagy ha igen, akkor rosszat: ellopják az összes pénzed, stb).

Az idősebb generációban szerintem ez van benne, illetve némi általános bizalmatlanság a bankok iránt (a saját pénzed adják neked vissza és még nyerészkednek is rajta, erre a vonalra játszik rá A Viszkis sztori is).

Továbbá az sem elhanyagolható tényező, hogy a fél ország még mindig fekete / fusi munkából él, ahol értelem szerűen készpénzzel fizetnek, és ez érinti a fiatalabb generációt is.

2018. jan. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Ezt nagy áruházakban látom, ahol nyilván van pos terminál. Az előzetes tippem nekem az volt, hogy sokan feketén kapják a pénzüket kézbe, és így költik, hogy ne legyen nyoma.


Ez inkább szempont az embereknél, mint az, hogy a vásárlásokat ne lehessen követni, mert látom, hogy mellette meg simán odaadják a hűségkáryát a boltban készpénzes fizetésnél.

2018. jan. 29. 11:35
 6/19 anonim ***** válasza:
42%

Mert az emberek rettegnek az "új" dolgoktól.


Jó példa erre, a postán csekkel sorban álló sok proli. A csekkautomata meg ott árválkodik, és ha valaki ott fizeti be, akkor úgy néznek rá a véres rongyra.

2018. jan. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
41%
A sárga csekket már rég el kellene felejteni, annyira ódivatú, csoda, hogy még létezik, hisz ez kell a népnek. Én is támogatom a bankkártyás fizetést, és minden számlám a neten fizetem átutalással, vagy beszedési megbízással. Postán utoljára 4 éve adtam fel csekket, ha megyek max levelet adok fel. De való igaz: az idősebbeket nem érdekli a kártya, sokan pedig nem tartják megbízhatónak. Pl a postán is van, hogy hiba van, telefonálgatnak, elmegy vele egy csomó idő...a bevásárlóközpontokba is gyakran hallani, hogy "Tájékoztatjuk kedves vásárlóinkat, hogy a bankkártyás fizetés átmenetileg szünetel, megértésüket köszönjük" Na ezek nem pont erősítik a kártyás vásárlás felé való kiépítést.
2018. jan. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
33%
Sokan kapják feketén a fizetést és alacsony a bizalom szintje a bankok felé. Én személy szerint el nem tudom képzelni, hogy ne hitelkártyával fizessek mindent amit csak lehet, évi tízezreket lehet nyerni a cashback-en, plusz van ingyen utasbiztosításom, meg csomó reptéri lounge-ot ingyen tudok használni, ami 5-10 órás tranzitoknál igazi megváltás.
2018. jan. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%

Az én apukám szó szerint olyan, mint a 4-es válaszolóé, az idősebbek szerintem jórészt emiatt fizetnek kp-val.

Én fuatal vagyok, bankszámlára kapom a fizetésem, valahogy mégis jobban szeretek kp-val fizetni. Nem tudnaßm megindokolni, csak úgy. Mondjuk nagyon ritka, ha bogarászok, szoktam tudni előre kb, hogy mennyit fogok fizetni. nagy összegnél amúgy, ha pin kódot is ütsz be, nem feltétlen gyorsabb, mintha odaadsz egy tízezrest, majd visszakapsz egy öszázast meg két húszast (plusz még megvárod, amíg a terminál kinoymtatja a bizonylatot). Még diákként dolgoztam elég sokáig pénztárosként Tescóban, kp-val és kártyával is lehet hihetetlen sokáig pöc.sölni...

2018. jan. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
29%
A bankkártya elavult, 0 biztonságú technológia és drága is, 2%-ot levesz a bank, 4x mész vásárolni 80000 forint, 1600 forintot buksz azon hogy lusta voltál készpénzzel fizetni.
2018. jan. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!