Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek hol jobb tartani...

Szerintetek hol jobb tartani a megtakarítást?

Figyelt kérdés

Van némi megtakarításunk. 7 számjegyű. Mindig otthon volt kp-ban. Most nyitnom kell egy bankszámlát, és felmerült bennem, hogy mi a jobb... Ha beteszem, vagy ha marad otthon.

Eddig mindenki mást mond... Az egyik szerint hülye vagyok, hogy kp-ban tartom otthon, a másik azt mondja, be ne tegyen a számlámra, jobb az otthon...


2018. febr. 7. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Hol van biztonságban? Nyilván a bankban, mert ott nem magát a pénzt őrzik, hanem digitálisan tartják nyilván, tehát ellopni sem lehet, a bankcsőd esélye minimális, hiszen pl. a piacvezető magyar bank nyereséges. Ha mégis gebasz van, akkor létezik betétbiztosítás 100 euró értékhatárig, ami alapból jár a legtöbb számlához. Aki nem bízik a rendszerben, az persze tarthatja otthon a pénzét, de ott ellophatják, és ami fontosabb, hogy amennyiben nem lopják el, akkor is elértéktelenedhet, tehát egy rakás papírdarab önmagában csak egy ígéret, hogy a mostani pénzügyi berendezkedés tartósan fennáll és majd vehetsz valamit a pénzeden Tehát aki ettől reméli a biztonságát, az is téved.


Hol gyarapodik jobban? Hát, nem feltétlenül a bankban. Sőt, az manapság kész ráfizetés. Államkötvény megoldás lehet, de az is csak egy ígéret, hogy visszakapod a pénzed. Vannak kockázati alapú befektetések, ahol neked kell tudnod, hogy pár plusz százalék miatt kockáztatsz-e, mert abból nem csak jól lehet kijönni.

Aztán van a jolly joker, az ingatlanba való befektetés. Ez látszólag jó, de én nem tenném.

Én a helyedben bankban tartanám a pénzem, belátva azt, hogy gyarapodni nem fog, de legalább nem kell f*snom amiatt, hogy fizikailag eltűnhet.

2018. febr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én már a 6 jegyűt sem tartom otthon. Amúgy is számlára jön a bevételünk, de ott sem tartok sokat, ami a megélhetésen és a vésztartalékon felüli, az megy a megtakarításba. Ez nekünk állampapírban van a kincstárnál, minimálisat még kamatozik is.
2018. febr. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Beviszed a postára és veszel belőle kincstári takarékjegyet. Kamatozik, ingyen kiveheted és ellopni se tudják, tehát biztonságban van.


2. Bankban is biztonságban van, de nem tudod ingyen kivenni és általában alig kamatozik, bár a Gránit Bank ad 2% körüli kamatokat, ami pár hónap alatt fedezi a költséget amit majd akkor fizetsz ha ki akarod venni.


1. variáció szerintem a jobb neked.


"Államkötvény megoldás lehet, de az is csak egy ígéret, hogy visszakapod a pénzed."


Ja ha az állampapírt nem tudnád visszaváltani akkor már a készpénz se ér semmit, akár otthon van akár a bankban. Plusz az állampapír biztosabb mint a banki betét.

2018. febr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bankszámlám. Nem kamatozik, de nem fog eltünni sem. Betörnek, ellopják, ne adj isten tüz keletkezik....
2018. febr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja csak ha nem kamatozik elviszi az infláció, 10 millió megtakartás esetén 10%-os inflációnál már havi 83 ezret buksz.
2018. febr. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!