Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha a főnököm nem...

Mi van akkor ha a főnököm nem jelentett ki?

Figyelt kérdés

Mi van akkor ha az ügyfélkapu szerint két helyen vagyok munkaviszonyba?


A főnököm nem jelenetet ki az előző munkahelyemen. 12.-e óta egy másik helyen dolgozok, de ma néztem sz ügyfélkapun, és még mindig be vagyok jelentve. Pedig közöltem vele hogy elmegyek, és nem tudok várni 12.-él többet. Időben szóltam neki 2 héttel előtte. A jelenlegi munkahelyemen 12.-el határozatlan időre jött létre a szerződés.


Az előző munkahelyemen több mint 4 évet dolgoztam. Arra akart rávenni hogy az új helyen kérjem meg őket hogy alkalmivel jelentsenek be, mert ő valamilyen támogatástól fog elesni amit az új munkavállalóra kapna. Mondtam neki ez nem megoldható. Viszomt ha én be vagyok jelentev? Akkor most a szabadságomból vesznek el? vagy hogy van ez? Mol kútnál dolgoztam ezelőt. Most egy ipari egységben vagyok.



Konkrétan az lenne a kérdésem, nekem lehet ebből bármilyen problémám?

Illetve mivel még be vagyok jelentve? Az kúton kapok még fizetést, vagy bármilyen juttatást?

A szabadságomat vette ki?


Választ előre is köszönöm.



2018. febr. 18. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Időben szóltam neki 2 héttel előtte.


eleve 30 nap a felmondási időd... szóval nem, a két hét nem volt időben.


Egyébként semmi jelentősége, lehet több párhuzamos jogviszonyod.

2018. febr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

" Időben szóltam neki 2 héttel előtte. A jelenlegi munkahelyemen 12.-el határozatlan időre jött létre a szerződés.

Az előző munkahelyemen több mint 4 évet dolgoztam."


Először is 4 év munkaviszony után minimum 30 nap a felmondási idő. szóval nem, nem szóltál időben.

Másodszor: nem írtad, hogy beadtad-e a felmondásodat vagy csak "szóltál neki", aztán 2 hét múlva nem mentél be. Mert ha így van, akkor bizony lehet belőle bajod, ha a főnököd beperel és rád veri az anyagi kárt vagy elmaradt hasznot, stb. ugyanis megszegted a munka törvénykönyvét ( 30 nap felmondási idő)


Az meg megint csak érdekes, hogy ha jól értem, az új helyen meg próbaidő nélkül vettek fel? (ez mondjuk nem ütközik törvénybe, csak nem ez a szokás.)

2018. febr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

4 év munkaviszony után minimum 30 nap a felmondási idő


100 év után is annyi, ha a munkavállaló mond fel :)

2018. febr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
ja, és a szabadságra vonatkozóan: nem írhatott ki 14-15 nap szabadságot, mert azt csak részarányosan adhatják ki, ami február 12-ig 3-4 napnál több nem nagyon lehet.
2018. febr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem is a gyakorin lennénk, ha valaki nem kötött volna belém.

3-asnak: leírtam a MINIMUM felmondási időt, amivel arra próbáltam felhívni a kérdező figyelmét, hogy a 2 hét az nem "időben szólás".

És lehet hosszabb a felmondási idő:

"A felmondási időt a felek megállapodása alapján meghosszabbítható, de legfeljebb hat havi felmondási időt lehet kikötni. A fentiekkel összevetve ez azt jelenti, hogy ha a munkaszerződésben a felek hat havi felmondási időről állapodtak meg, akkor a felmondási idő mértéke három év munkaviszonyban töltött időt követően nem nő a törvényben megadott mértéknek megfelelően.


Kollektív szerződés SZINTÉN rendelkezhet a 30 napos „alap” felmondási idő meghosszabbításáról.... "

2018. febr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!