Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nincs munkám 1 hónapja, de...

Nincs munkám 1 hónapja, de még nem mentem be a munkaügyi hivatalba. Eleshettem 1 havi járadéktól?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, ha volt munkám és utána lettem munkanélküli, akkor kapnék némi pénzt/járadékot, de mivel még nem jelentkeztem be, azt a pénzt már nem kapom meg, akkor se ha most bemegyek bejelentkezni?
2018. márc. 2. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

onnantól jár hogy bejelentkezel, és úgy számolják ki, hogy az elmúlt 4 év munkaviszonyod fizetésed bizonyos százaléka, legalább is régen azt hiszem így volt, és most már talán 3 hónapig jár csak.


álláskeresési járadék

erre keress rá

2018. márc. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha az elmúlt 3 évben volt 360 nap biztosítotti jogviszonyod (bejelentett munkád), akkor jogosult vagy 90 nap álláskeresési támogatásra (azaz munkanélküli segélyre).

Attól, hogy később mész be, ugyanúgy jár, a regisztráció napjától.

2018. márc. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Járni fog, onnantól, hogy bejelentkezel. Akkor nézik meg, hogy a bejelentkezést megelőző 3 évben mennyi munkaviszonyod volt, és ha volt legalább 360 nap, akkor kapsz pénzt, 36 napig. 10 naponként nap jar egy nap ellátás, tehát ha 900 napod vagy több volt, akkor kapod max ideig, 90 napig. Bruttó összege az elmúlt 4 negyedéves fizud átlagának 60%-a, de max a minimálbér. Ebből szja-t meg eü járulékot vonnak, összesen 25%-ot. Tehát ha az átlagfizud volt 140 ezer vagy afelett, akkor kicsivel 100 felett kapsz egy hónapra.
2018. márc. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
A válasz a kérdésre, hogy igen, eleshettél, mert azt az 1 hónapot már senki nem fizeti ki.
2018. márc. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jajj. Jó nagy zöldségeket írtatok:

Ha megvan a 360 napja, akkor 90 napig jár az álláskeresési (kb. 3 hónap)


És nem, nem veszett el az az 1 hónap - csak 1 hónappal később kezdi el az álláskeresési igénybe vételét - de ugyanúgy a 90 nap fog neki járni.

2018. márc. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"És nem, nem veszett el az az 1 hónap - csak 1 hónappal később kezdi el az álláskeresési igénybe vételét - de ugyanúgy a 90 nap fog neki járni."


Igen, csak ha ha holnap talál munkát, akkor meg nem. Igaz, lehet kérni a nem folyósított összeg 80%-át, de az mégis csak 80%...

2018. márc. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az elmult egy évben ha dolgoztál, már akkor is kapsz pénzt, csak nem 3 honapig, hanem kb csak 1 hónapnyit (arányosan számolják), max 3 hónapig kapod, ehhez 3 év munkaviszony kell. De ha 10 éve dolgoztál, akkor is max 3 hónapig kapod.
2018. márc. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!