Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Otp-nél lehet igényelni...

Otp-nél lehet igényelni társkártyát, amivel vásárolni lehet, és visszatérítenek bizonyos %-ot? Tényleg megéri ez a kártya?

Figyelt kérdés
Nem tudom a pontos nevét. Valakinek van ilyen? Nincs valami hátulütője?
2018. márc. 4. 15:57
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

Hitelkártyának hívják. Van rá lehetőség az OTP-nél. Csak akkor éri meg, ha sokat vásárolsz kártyával, hogy a díjai megtérüljenek, és ha MINDIG vissza tudod fizetni időben a tartozásodat. Ha viszont akár csak egyszer nem fizetsz időben, akkor a gatyád rámegy.

Összességében: 1 milliós költsénél maximum párezer forintot nyerhetsz (1% visszatérítés = 10000Ft, mínusz kártyadíj kb 3000Ft, mínusz számlavezetési díj párezer forint, mínusz a tartozás kifizetésének átutalása párezer forint egyenlő közel nulla forint), soktízezret bukhatsz. Hogy ez neked megéri-e azt te tudod.

2018. márc. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

azt mondták visszatérül a kártyadíj és hogy be lehet állítani h leemeljék a számlámról a tartozást

kicsit hihetetlen h semmi költség és nyernék rajta, nekem így adták elő

2018. márc. 4. 16:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha elég sokat vásárolsz vele, akkor tényleg vissza tud térülni annyi, hogy a kártyadíjat kitermelje, vagy még a felett is hozzon. Viszont amint egyszer nem fizeted vissza időre ( mondjuk nyaraláskor,vagy egy váratlan kiadás kapcsán elmegy annyi pénz, hogy nem tudjátok a megadott intervallumban (általában a következő hónap közepe) befizetni a hitelkártyával elköltött összeget, akkor azonnal olyan költségeket rónak fel, amik mellett a pár százalékos visszatérítés eltörpül.
2018. márc. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

Aha. Persze. Ingyen. Jó vicc. Hirdetmény:

[link]

Gondolom MC Bónusz hitelkártya lenne. Díjak:

Kártya éves díja: 4084Ft (ehhez 408 400Ft vásárlás kell az 1% visszatérítéssel)

Havi számlavezetési díj (zárlati díjnak hívja az OTP): 273Ft/hó (havi 27 300Ft, évente 327 600Ft vásárlás kell).

Csoportos beszedés díja (hogy a rendes számládról automatikusan levonják időben az összeget: 1017Ft/hó (havi 101 700Ft, évente 1 220 400Ft vásárlás).


Ez eddig éves szinten közel 2 millió forint, és még csak a díjakat szerezted vissza...

És akkor még nem volt szó olyanról, hogy ha ellenőriznéd a vásárlásaidat, akkor több, mint 20Ft egy SMS (több, mint 2000Ft a visszatérítéshez vásárlásonként).

Oké, vannak extra díjak, mint pl most az első éves kártyadíjat elengedik ("levásárolhatod"), meg most 60 napig 5x-ös a visszatérítés. Ha a "kiemelt partnereknél" (Pl MOL) vásárolsz, akkor nem 1, hanem kemény 2% a visszatérítés (feleannyi vásárlások, de még így is 1 milliónál vannak meg a díjak).

Nálam is mindig bepróbálkoznak, de a "sajnos pontosan ismerem a matekot és a díjakat" szövegre feladják.

2018. márc. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én még olyan feltételekkel kötöttem, hogy az éves kártyadíjat visszatérítik, ha 1 év alatt legalább 750 ezret költök. Ezen felül nem kérek automatikus csoportos beszedést, hanem kézzel átvezetem az OTP direkten. És az OTP-nél olyan csomagom van, amivel az SMS-eket ingyen küldik ki (de amúgy is fizetni kéne érte, ha nem hitelkártya, hanem betéti kártya, szóval ez mindegy). Így az összes költség évente a 12*267 forint zárlati díj, cserébe decemberben 30 ezret visszatérítenek.


Soknak tűnik évi 3 milliót költeni, de egyes helyeken nem 1, hanem 3% visszatérítés van, így máris nem kell ténylegesen annyit elkölteni. Illetve én pl. diákhitel tartozást is kártyával fizetek, állampapírt is néha veszek vele, ezekkel mind nő az elköltött összeg, és jön a visszatérítés.


Ma már olyat nem lehet kötni, hogy visszakapod az éves díjat, viszont akkor is csak évi kb. 7000 forint a költség, és 30000 lehet a bevétel, így kb. 23 ezret lehet vele nyerni. Mérlegelni kell, hogy mennyire van pénzügyileg tudatos, hogy ne költsd túl magad, és mindig vissza tudd fizetni időben, meg oda is kell figyelni a dolgokra. Illetve végig kell gondolni, mennyit tudsz évente kártyával vásárolni.

2018. márc. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!