Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha részvény számlája van...

Ha részvény számlája van valakinek és a részvényei zuhannak, amiket nem tud eladni, mit tehet? Lehet töröltetni őket? Mert ugye ezek már nem papíralapú, hanem csak virtuális részvények.

Figyelt kérdés
Ezt azért kérdezem, mert olvastam, hogy valaki fizeti a számlavezetési díjat, pedig már rég mínuszban van. Szeretné megszűntetni a számlát, de a meglévő részvények miatt nem lehet.

2018. márc. 8. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Eladja piaci áron a részvényt és akkor lesz valami pénz a számlán.


Mi a konkrét részvény amit nem lehet eladni?

2018. márc. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Konkrétan ebben az esetben nem említette az illető, hogy milyen részvény. Csak azt, hogy senki nem veszi meg, mert értéktelen.
2018. márc. 8. 16:50
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Mit gondolsz, mit lehet elérni azzal, hogy "törlöd" az adott részványt? Csak mert ez a papír alapú részvénynél a megsemmisítéssel egyenértékű...
2018. márc. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy megsemmisülne törlés esetén. Ez lenne a lényeg, hogy megszűnjön/eltűnjön. Mert pl. 450 forint a részvények összértéke, miközben a számlavezetési díj több ezer évente. Azaz már mínuszban van az illető. De a részvényeket nem veszi meg senki, a számlát meg addig nem törlik, amíg részvények vannak hozzárendelve.
2018. márc. 8. 19:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi lett a megoldás? Azóta is fizeti a szla vezetési díjat?
2019. febr. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bferike ***** válasza:

Az valami nagyon spéci eset, amire utalsz, rémlik, hogy én is olvastam.

Ott valamilyem külföldi részvény ragadt be, ami elvileg már nem is létezik, és az illetőnek azért kell számlavezetési díjat fizetni, mert nem tudja megszüntetni a tőkeszámlát. (mert nem üres).

2023. szept. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!