Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tehet ha az eladó mást...

Mit tehet ha az eladó mást küld, mint amit rendelek?

Figyelt kérdés
az ismert apróhirdetési oldalon vásároltam 10 ezer forint alatti használt terméket, de teljessen mást kaptam, így az számomra használhatatlan.az eladó egy bunkó válasz után a további üzeneteim elolvassa, de nem válaszol.írtam az oldal üzemeltetőinek, nem tudnak, vagy akarnak semmit tenni, nem vállalják a felelősséget.évek óta korrekten adok el otthon már nem kellő termékeket, így bosszant, hogy ez megtörténhet.milyen lehetőségem van ebben az esetben?

2018. márc. 12. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:

És mégis mit írt az eladó a bunkó válaszban? Mert azért az sem mindegy... Nem lehet, hogy csak összecserélte a termékeket és máshová kellett volna küldenie?

Vagy szándékosan küldött mást?

Megvan a levelezésetek?

2018. márc. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
persze, hogy megvan.annyit írt, hogy ennyi pénzért nem kell csodát várni, és hogy ő ilyen panaszos vevővel még nem találkozott.engem sem az ára izgat a dolognak, mert télleg nem volt sok.csak az, hogy ezt nem lehet megcsinálni.Téli ruhanemüről volt szó.2 db.az egyik jó lett, azt kaptam ami a képeken is szerepelt.viszont a másik overálnak más a márkája, színe, állapota, és mérete, mint amiről én képet kaptam, és amit megbeszéltünk.
2018. márc. 12. 15:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Nos, hát akkor semmit nem tudsz csinálni, mert ezzel még a fogyasztóvédelem sem fog foglalkozni (szerintem)

Ha mosógépet vettél volna és hajszárítót kapsz helyette, az más, de így...

Egyet tudsz tenni: levonod a tanulságot, hogy csak értékeléssel rendelkező eladótól vásárolj - ha mégsem, akkor bizony ez benne van a pakliban. Ráadásul még szerencséd is van, hogy egyáltalán kaptál valamit - akár teljesen át is palizhatott volna.


Pl. a Vaterán van egy Biztonságos Vásárlás Program, aminek keretében, ha nem küldi az eladó a kifizetett terméket, akkor bizonyos feltételek mellett visszafizetik Neked az általad elutalt összeget. Egyszer egy ismerősöm vett egy Stephen King könyvet, bekötött fehér papírcsomagot kapott (üres oldalakkal) és visszakapta az árát.

De más oldalak is,ahol értékeléssel rendelkeznek az eladók, mint pl. a Zsibvásár, Galéria Savaria, stb odafigyelnek arra, hogy lehetőleg kiszűrjék a csalókat.

2018. márc. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
értem.a jófogáson sajnos még értékelni sem lehet.hiába tudom az adatait, nevét, lakcímét sehova sem lehet fordulni télleg?
2018. márc. 12. 16:16
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az eladónál ott a feladóvevény, nálad meg ott a termék!

Ez ennyi volt.

Arról meg nem tehet senki, hogy egy noname oldalon előre utalgatsz.

2018. márc. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!