Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit keres egy kezdő és...

Mennyit keres egy kezdő és egy már ismertebb (nem kezdő) Jogász, ügyvéd? Magyarországon megszerzett diplomát mindnehol elfogadják a világon?

Figyelt kérdés

Engem leginkább az érdekelne, hogy ha én megszerzek itthon egy Jogász diplomát akkor én a világon bárhol lehetek vele ügyvéd?

És egy jogász/ ügyvéd mennyit keres kezdőként és nem kezdőként? Külföldön és velföldön ( külfölfdön inkább Amerika, Ausztrália, Anglia, Németroszág,Svájc érdekel) ja meg ah hogy mennyire nehéz meg tanulós egy jogi egyetem? Előre is köszönöm :D



2018. márc. 12. 14:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
86%
Ausztraliaban SEMMIFELE DIPLOMAT NEM FOGADNAK EL amit nem itt szereztel. meg az angliait sem ott is ujra kell vizsgazni. a jogaszat meg teljesen mas mert Mo on a romai itt meg az angol jogrendszer az ervenyes.
2018. jún. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
37%

"Mennyit keres egy kezdő és egy már ismertebb (nem kezdő) Jogász, ügyvéd?" Kezdőként nagyon keveset, ismertebbként meg milliót. De addigra már minimum 20-25 év kőkemény munkája van mögötted.


"Magyarországon megszerzett diplomát mindnehol elfogadják a világon?"

Ugye ezt te sem gondoltad komolyan...magyar jogot tanulsz, újra kell kezdened tanulni, ha másik országba mész. Nemzetközi joggal sem mész sokra az adott országban. Újra kell tanulnod az egészet.


"Engem leginkább az érdekelne, hogy ha én megszerzek itthon egy Jogász diplomát akkor én a világon bárhol lehetek vele ügyvéd?"

NEM. Még egyszer leírom újra el kell végezned az ottani egyetemet. Jogi pálya nem egy globalizált pálya. Magyar jogrendszert tanulod, minden más országnak más jogrendszere van.


"( külfölfdön inkább Amerika, Ausztrália, Anglia, Németroszág,Svájc érdekel"


USA-Ausztrália-Anglia ez komoly? Ott meg aztán totálisan különbözik a jogrendszer , mivel angolszász! Tökéletes nyelvvizsga full alap meg nyilván újra az egészet Svájc és Németország esetében is.

Ez nem olyan szak, ahol az embert a világ bármelyik országában tárt karokkal fogadják. Nem fogadnak sehol. Itt végezted el, itt fogsz meghalni. pont. Nem mehetsz máshova!


"ja meg ah hogy mennyire nehéz meg tanulós egy jogi egyetem? "

Nem a legnehezebb, elvégezhető. Kollégiumban voltak más szakokon levők, akik többet tanultak.

375 ponttal simán felvesznek. Ügyesebbeket 460 ponttal.

2018. dec. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
37%

Magyar jogi diplomát csak Magyarországon (ismétlem: CSAK MAGYARORSZÁGON!) fogadják el!

SOHA nem mehetsz ki az országból!

Vagyis kimehetsz,

takarítani

esetleg fizikai munkásnak.

Vagy

újra elvégzed a jogit külföldön!

Elölről!

Az egészet!

Perfekt nyelvtudással!

2019. máj. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!