Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy tudok pénzt utalni a...

Hogy tudok pénzt utalni a számlámra?

Figyelt kérdés

Első otp junior MasterCard kártyámat ma kaptam meg, és szeretnék a számlámra pénzt tenni, hogy kártyával is tudjak fizetni. Két kérdésem lenne és bocsi ha nagyon butus kérdés, de tényleg nem értek egyenlőre ezekhez.

1. Bemegyek az otp bankba és csak odaadom a pénzt, az ügyintéző pedig elrendezi nekem és a pénz már rajta is van?

2. Az összeg teljesen mindegy? Tehát ha pld én 500ft-ot akarok rá tenni, akkor az is lehetséges? Vagy meg van adva egy bizonyos összeg, amit min.rá kell tenni?


2018. márc. 13. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Befizetéshez - mivel még nem vagy járatos a dolgokban - ajánlott bemenni az OTP-be, ha sorszámhúzós rendszer van, akkor húzol egy készpénz befizetést és befizeted a számládra a pénzt: személyit, lakcímkártyát vigyél magaddal, lehet, fogják kérdezni a számlaszámodat, de ha nem tudod, nem olyan nagy baj. Meg esetleg a kártyát vigyed, de az nem feltétlenül szükséges: A PIN kódját ne felejtsd el a kártyádnak, mert a bankban vagy pl. automatából pénzfelvételnél szükség lehet rá.


Később, ha már járatosabb vagy a dolgokban, akkor vannak olyan OTP automaták, aminél befizetni is lehet - de az nem rögtön kerül a számládra. Amit az ügyintézőnél fizetsz be, az viszont azonnal rákerül a számládra - 1 perc múlva már akár vásárolhatsz is vele :-)

2018. márc. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm első válaszoló, nagyon szépen köszönöm! Még annyit gyorsan had kérdezzek, hogy vonnak le az összegből? Vagy kell ezért fizetnem pluszban az összegen kívül?
2018. márc. 13. 14:53
 3/5 anonim ***** válasza:
En k&h-s vagyok, de amit az automataban teszek be az 1 perc mulva mar a szamlan van. Nem hiszem, hogy az otp mas lenne. Nem vonnak le semmit, ha pl. befizetsz 1000 forintot, mindegy melyik modon az 1000 forint lesz a szamlan.
2018. márc. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm második válaszoló!
2018. márc. 13. 15:28
 5/5 anonim válasza:

Elméletileg, ha nézzük, akkor már 500Ft-ot is rá lehet tenni, bár általában többet szoktak. OTP-nél, ahogy előttem is írták igen, általában sorszámot kell húzni. Kell, hogy legyen a gépen egy "Készpénz ki- és befizetés 1 millió Ft alatt" (Lehet, hogy 2 millió forint az összeg, arra nem emlékszem pontosan) Neked ugye az kell, kivéve, ha milliókat szeretnél rátenni :) de kívánom, hogy a későbbiekben olyat is kelljen intézned :)


És igen, odamész az ügyintézőhöz, aki egyből ráteszi a számládra, ennek kezelési költsége nincs és akár utána egyből vásárolhatsz is vele. Junior kártyánál pedig, ha jól tudom még havi kezelési költség sincs, szóval amiatt sem kell aggódnod, hogy legyen a számlán pénz állandóan.

2018. márc. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!