Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarosrzágon miért úgy...

Magyarosrzágon miért úgy számolják a létminiumm értékét hogy abból indulnak ki hogy van saját lakása az embernek?

Figyelt kérdés

Mert a hivatalos 90 rongy körüli létminimumból albérletet nem lehet fizetni, az biztos.

Számlákra, élelmiszerekre elég.


Miért nem tisztességesen van számolva a létminimum mint mondjuk Ausztriában, ahol ez 870 euro, azért ilyen sokkal több, mert ott benne van a lakbér is.


2018. ápr. 1. 17:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Miért muszáj egy egész albérletet bérelni? Mikor egyetemista voltam fel sem merült bennem hogy egy egész albérletet kibéreljek, egy szobát béreltem, diákmunkából bőven kifizettem.
2018. ápr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Egyes, te tudsz szöveget értelmezni?


Nincs benne a lakbér! Nem azt mondtam hogy az önálló bérlakás költsége nincs benne!


A lakbér nincs benne!


Ennyi pénzből szobában élve se élsz meg, max szobatársakkal, az meg már nem létminimum hanem afrikai nyomor.

2018. ápr. 1. 17:40
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Bazsi, vidéken 30e-ért bérelsz egy szobát, marad 60e-d Oszt' annyi. A létminimum pont ezt jelenti - a minimum amennyiből meg tudsz élni. Nem rózsadombi villát jelent Budán és bérletet az Oynixba...
2018. ápr. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

De jópofa ez a szöveg hogy ha te így meg úgy keresel akkor lakj itt meg ott.


Kivi lennék mi történne ha tényleg megfogadná ezt a tanácsot minden proli és mondjuk Budapestről eltűnne az összes ilyen ember.


Tehát holnaptól nincs meki, meg burger king, meg trafik, meg takarítónő a plázában, az élet pedig megáll.


MErt megfogadták az "okos" tanácsaitokat és nem élnek ott.

2018. ápr. 1. 17:45
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

bazsi, fogd már fel, hogy attól, hogy te egy szerencsétlen munkakerülő alkoholista vagy még nincs rálátásod a valóságra.


"Budapesten" a sok proli sokszor többet keres, mint a közalkalmazottak vagy irodisták. Építkezésre sitthordó segédmunkát napi 10e alatt nincs, olyan aki falat is tud rakni már 15. A mekis pattanásos zsíroshajú bazsika meg nettó 1000 ft/óra kezdőbért kap (segítek számolni, az 160 egy hónapban, nem 90). És mivel tudom, hogy imádsz hazudozni előre jelzem, hogy ez nem félinformáció, hanem tény, mostanába ki is van vele plakátolva minden, szhóval ne is nagyon próbáld tagadni...

2018. ápr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

igen, most már többet löknek nekik, mert elmenekültek a magyarok, benézett a ló az ablakon.


egyébként a nettó 1000 forintos órbér közel sem általános, egy mosogató pl. sokszor jóval kevesebbet kap.


mekis hirdetéseket én is szoktam nézgetni, mivel az a szakmám, ott sincs általánosan 1000 forintos kezdő nettó bér, az viszont lehet hogy van ilyen éttermük is ,ahol van.

2018. ápr. 1. 18:02
 7/15 A kérdező kommentje:

"Építkezésre sitthordó segédmunkát napi 10e alatt nincs, "

ez viszont érdekelne, ha így van. tudsz adni elérhetőségeket?


nyáron költözöm oda ha minden úgy megy ahogy tervezem.

2018. ápr. 1. 18:03
 8/15 anonim ***** válasza:
60%

De igen, egységes ez a kezdő bér. És mivel a burgerforgatáshoz sem kell már az ég világon semmiféle hozzáértés teljesen érthetetlen, hogy miért akarna bárki még ennél is alantasabb munkát végezni.


Segédmunkásokat nem a linkdinen keresik... Fogod magad, kisétálsz az első építékezésre amit találsz (nem lesz túl nehéz...) aztán megkérdezed a műszakvezetőt, hogy helló főnök volna meló? 10-ből 8 helyen lesz is. És ha nem vagy egy lusta xar mehetsz másnap is és amikor költözik a brigád a következő helyre visznek majd oda is. Vagy tüzépeken kiteszed a telefonszámod, stb... Legyél már kreatív egy kicsit az isten áldjon meg...

2018. ápr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Tudsz erről fotót mutatni? Én elhiszem egyébként, logikus lenne, mivel munkaerőhiány van nagyon.


Tele vagyok reményekkel egyébként, amúgy fél éve nem iszom már.

2018. ápr. 1. 18:36
 10/15 anonim ***** válasza:
30%

Ez egy tavalyi cikk:

[link]


Ma már az van kiírva, hogy kezdő bér nettó 1000 ft / óra. Értelem szerűen nem fotózgatok egy ilyen hirdetést egy gyorsétteremben...

2018. ápr. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!