Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy szerezzem vissza a...

Hogy szerezzem vissza a pénzem? Mit javasolnátok?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm tartozik nekem 30 000 ft-tal. Februárban azt mondta, hogy csak márciusban vagy áprilisban tudja visszaadni, de majd jelentkezik mindenképpen.

Múlt héten irtam neki, hogy most már lassan jó lenne ha elkezdené visszafizetni. A válasz az volt, hogy most erre nincs ideje, majd szól ha lesz, és majd jelentekzik stb.

Nekem nagy a gyanum, hogy csak hiteget és le akar rázni.

Ti ilyen esetben milyen módszert alkalmaznátok? Mit tennétek, hogy visszaadja? Hivogassam minden nap, várjam meg a lakása előtt? Közös ismerősök bevonása?

Igen, tudom, hogy papir nélkül nem adunk ismerősnek se pénzt, többet én se tenném....de azért nem szeretnék lemondani róla, és nem szeretném hogy hülyének nézzen, mert most nagyon ugy tűnik, hogy vissza akar élni a jóindulatommal, hogy még én adtam neki haladékot, és közben eszáben sincs visszaadni...


2018. ápr. 2. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

ha nagyon kell az a pénz, akkor valóban nem tudsz már törvényes eszközökhöz nyúlni. vagy lemondassz róla, vagy tényleg járogatsz oda hozzá, és kéred.


esetleg teheted azt, ha olyan helyzetben van, hogy később mástól is kérhet kölcsönt, hogy informálod az embereket, és majd előbb utóbb ha a pénzed nem is lesz meg, de jól ráb-szik és pénz nélkül marad...

2018. ápr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

Naponta több alkalommal az idegeire mennék.

Le akar rázni, visszaadni nem akarja, és még a dumádat sem akarja hallani - emiatt mondja, hogy majd ő jelentkezik.

Ne hagyd magad, minden nap többször is keresd!

Itt az április, most lesz fizetés, adja meg most!

(És többet senkinek ne adj kölcsön!)

2018. ápr. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%
Küldhetsz neki fizetési meghagyást. Ha 15 napon belül nem mond neki ellent, a tartozás végrehajtható. Ha ellent mond, az ügy perré alakul. Ha megvannak a beszélgetések, SMS-ek arról, hogy a tartozásról beszélgettek, és ígéri, hogy megadja, még a bíróságon is lehet esélyed, annak ellenére, hogy nem volt szerződés.
2018. ápr. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!