Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem alapítják meg...

Miért nem alapítják meg Magyarországon a Szövetség a Tisztességes Kereskedelemért nevezetű szervezetet?

Figyelt kérdés

Amikor járok vásárolni más emberekhez hasonlóan azoknak a termékeknek az árát is figyelem, amely éppen nem érdekel, nem akarom megvenni. Pár nappal ezelőtt az egyik áruház polcán lévő termék árcímkéjén igencsak megakadt a szemem. 1400 forint volt feltüntetve. Ugyanilyen terméket Angliában egy fontért láttam a polcon. Egy 230 voltos dugalj átalakító volt. Ugye Angliában másmilyen dugók és dugaljak vannak, mint Magyarországon. Más szabvány. Arra is gondoltam, hogy azért drágább, mert itt jóval kevesebb fogyhat belőle, mint Angliában. De ez az árdifferencia szerintem akkor is túlzás.

Végeérhetetlenül sorolhatnám hasonló észrevételeimet.


A maximált ár, vagy valamilyen hasonló árforma állami bevezetése rezsicsökkentő hatású lehetne. Na jó tudom, a szóban forgó adapter nem napi fogyasztási cikk. De a kérdést érdemes volna szakmailag megvitatni, mundjuk akár napi fogyasztási cikkek esetében is. Ezzel elő lehetne segíteni a háztartások megtakarításainak növekedését, illetve a termelők esélyeit is a piacon. Hi9szen ha valami olcsóbb, akkor abból több fogy, ezért az igény növekedéséből következően több termelésre van szükség. Ha valaki esetleg azzal ellenérvelne, hogy a piac magától szabályozza az árakat, akkor arra a válasz az, hogy már régen nem igaz az árversenyre és az abból fakadó pozitív áralakulásra utaló, vonatkozó véleményük.



#árverseny #árszabályozás #tisztességes kereskedelem #vásárlói érdekek #állami kereskedelmi szerepvállalás
2018. ápr. 4. 08:43
 1/7 A jó édes ***** válasza:
65%

Vagy csak azért volt drágább a dugalj, mert ez tisztességes védőáramkörrel ellátott darab volt, nem valami Aliexpresszes cucc, amitől leég a házad.


"A maximált ár, vagy valamilyen hasonló árforma állami bevezetése rezsicsökkentő hatású lehetne."

Tovább piackorlátozó is.


Egyébként léteznek ilyen szervezetek, de általában a tudatos fogyasztásról és fogyasztóvédelemről szólnak, nem a spúr fillérbaszásról, hogy miért nem olcsóbb 5 forinttal a kifli.

2018. ápr. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

" Hi9szen ha valami olcsóbb, akkor abból több fogy, ezért az igény növekedéséből következően több termelésre van szükség."


Ez az, amiben el vagy tévedve!

Ha nekem kell EGY " dugalj átalakító" kell, akkor még tizede áron sem veszek tizet belöle, elég az egy. És ez a legtöbb termékre igaz, csak azért senki nem vesz belöle sokat, mert kevesebb az ára, mint más valaminek.

2018. ápr. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Napi fogyasztási cikkekre gondoltam.


Legelsőnek. Hát nem tűnt a termék valami szuper márkának...



Ja. Nem értem, hogy miért nem látni a lényeget. Mindegy.


Egyébként meg, ha a gyógyszer árakat lehet államilag szabályozni... És ez fontos sokaknak az élethez.


A tej is fontos, a kenyér is fontos. És még sok minden más. Nem értem, hogy egyesek miért nem tudnak gondolni azon polgártársaikra, akik pl több gyermeket nevelnek stb. Vagy másik megoldás lehetne az, hogy vásárlási kedvezményt kapjanak azon családok, akik dolgoznak és többgyermekesek.

2018. ápr. 4. 09:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Kapitalista versenyszellem jegyében minden terméknek az az ára amit a vevő megfizet érte. Árulhatják az Angliában 1 fontos dugót Magyarországon 4 fontért, majd az eladó eldönti hogy mennyiért adja (vagy rajta marad vagy meggazdagszik).

A maximált árat egyes termékekre a történelem során már sokan megpróbálták bevezetni szinte sehol sem jött be. Egyik legnagyobb probléma az vele, hogy olyanok próbálják meg meghatározni a maximált árat akik nem is vesznek részt a termelésben.

Példa: ha én egy kiflit 30 forintért állítok elő mìg a versenytársam 20 forintért de mindketten jelenleg 50 forintért adjuk, akkor jön egy nagyokos aki bevezeti a hatósági árat a kiflire 25 forintban. Ekkor én abbagyom a termelést és a lehet hogy a versenytárs is, mert kevés a profit. Ha én bezárom a céget akkor elküldöm a munkásokat.

Vagy a kiflimet átnevezem holdacskának és ugyanazt árulom majd másnéven ugyanolyan áron.

2018. ápr. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%
@3 Senki nem tart pisztolyt senkinek a fejéhez, hogy szüljön 4-5 gyereket. Arra legyek tekintettel, aki 8-10 évig kapja GYES címén az ingyenpénzt, a férje/felesége pedig az adókedvezményt meg a családi pótlékot, míg nekem egy átlagos hónapban levonnak 200-300 ezer forintot, úgy, hogy nem veszem igénybe az állami egészségügyet és nyugdíjam sem nagyon lesz? Felnőtt ember tudja mérlegelni, hogy 10 purdéval futja-e neki kenyérre.
2018. ápr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Balázska megint visszasírod a kommunizmust, pedig páran már rávilágítottak, hogy akkor te még nem is éltél!
2018. ápr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Hi9szen ha valami olcsóbb, akkor abból több fogy, ezért az igény növekedéséből következően több termelésre van szükség."


Miután az árcsökkentés miatt kitették a dolgozók egyharmadát, vagy még azelőtt? Vagy hogyan gondoltad ezt?


Szerintem próbáljuk ki rajtad: csökkentsük a fizetésed néhány százalékkal, és meglátjuk, hogy te tudod-e tartani ugyanazt a termelési mennyiséget/minőséget (már ha egyáltalán dolgozol valamit), vagy két nap múlva sírva fogsz könyörögni, hogy adjuk vissza a fizetésed?


Egyébként nagyon egysíkúan látod a dolgokat. Attól, hogy valami olcsóbb, még nem fogják törvényszerűen többen megvásárolni, mert van ezer másik tényező, ami számít. Az pedig pláne nem törvényszerű, hogy ha olcsóbban adja a cég a termékét, akkor nagyobb hasznot fog realizálni.


"A maximált ár, vagy valamilyen hasonló árforma állami bevezetése rezsicsökkentő hatású lehetne."


Vagy pedig azt mondja a cég, hogy kösz, de ennyiért nem fogok termelni, vagy inkább adót csal, vagy kiviszi külföldre a céget, vagy ...


Egyébként a családi adókedvezményről és a családi pótlékról hallottál már?

2018. ápr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!