Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az én Paypalommal fizettek...

Az én Paypalommal fizettek E-bayon, erről kaptam üzenetet- de hogyan? Kamu?

Figyelt kérdés
Jött egy email pár napja, hogy aktiválták a paypalomat. Már az is fura volt, de rámentem a levélre és semmi lényegeset nem tartalmazott.(lehet,hogy nem kellett volna rámenjek a levélre :/ )Jött ma egy másik levél, melyben gratuláltak a vásárláshoz.Hivatkozási szám is van. Köszönik, hogy az iPhoneX-et megvettem az eBayon /1600 dollár/.... levél melléklet is volt, amiben nagyjából ugyanezt írták le, és ha vissza akarom mondani, akkor melyik linkre lépjek. Nos, nem tettem, mert gyanús az egész.Először is a titkos címzett az az email címem, amin létrehoztam a paypalt még 2013-ban. Oda mégsem jött meg, de a használatban levő e- mailemre igen. A paypalra ugyan regisztráltam anno, de nem használtam, nekem nem jön be. És az elmúlt évek alatt bankot is váltottam. De mégis mi ez? valami új csalás? ha rákattintunk a linkre mi történik?

2018. ápr. 4. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Adathalász próbálkozás. Ne kattints rá. Ennyi.

Hasznos tanács: ha egy Paypal/Ebay emailben nem a teljes neveden szólítanak meg, hanem általános alanyként (pl. dear customer) akkor az 100% kamu.

2018. ápr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tutira csalás. Ha rámész a linkre, elkéri az adataidat, ő meg visszaél vele. Elég, ha csak a paypal-es felhasználóneved és jelszavad bekéri. Amúgy nagyon egyszerű, azt nézd meg, hogy pontosan milyen emailcím az üzenet feladója. Az egy dolog, hogy paypal van odaírva.
2018. ápr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

a feladó: <yut17@karep-sih.uk>, Megszólítás helyett csak hello!

Az alábbi szöveg bemásolva átváltozott ilyen hibás angolra, nekem az emailben jól olvasható, pedig onnan kopiztam.


Hlell7lro

Txhankc yojue fowr buyin5gs afpptlhej i5phone x i4n ebay .h

Yoour t4ragnsaction hjas bqee7n1 ve6rifierde .

frovr dektagilq trxansactdiqoanc yjou can see bwelkow

(TRiAN8ShAzCoTIO9N DET9AIL)f

2018. ápr. 4. 12:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Erről a hülye is látja, hogy csalás. Néha vannak nagyon profi adathalász próbálkozások, de ez vicc
2018. ápr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Lonely Island, nem így néz ki az üzenet- olvashatóbb! Csak nem tudom, miért másolás után így másolt krixkraxolva, ahogy fentebb látható.
2018. ápr. 4. 13:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert láthatatlan - CSS-szel elrejtett - karakteret szúrtak be, hogy ne szűrje ki a rendszer a levelet.
2018. ápr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!