Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Végrehajtás alá lehet e vonni...

Laila Qassam kérdése:

Végrehajtás alá lehet e vonni a Takarék Nyeremènybetèt könyvet?

Figyelt kérdés
Feketén dolgozok mivel már a végrehajtó kiadta a fizetesemre a 33% is letiltast. Van egy kis megtakarított pénzem. Amit Takarék Nyeremènybetètbe tettem, amivel havonta egy autót lehet nyerni. De félek, hogy rateszi a kezét a végrehajtó. Mit csináljak?

2018. ápr. 5. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Fizesd vissza a tartozásod.
2018. ápr. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kérj részletfizetést a végrehajtótól (ha még lehet) és kezd el visszafizetni a tartozást.
2018. ápr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, és egyébként igen, ráteheti a kezét, bármire, amiből pénzt lát. ne várd meg, amíg kijönnek a lakásra foglalni telefont, tévét, stb.
2018. ápr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Feketén dolgozok mivel már a végrehajtó kiadta a fizetesemre a 33% is letiltast."


Ne haragudj, de normális ember ilyen esetben alig várja, hogy leteljen a tartozás - erre Te elmész feketén dolgozni. Tudod, mire jutsz vele? Pl. ha a munkáltatód egyik hónapban úgy gondolja, hogy mégsem fizet ki Téged, akkor SEMMIT nem tudsz csinálni.

2018. ápr. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem mit irtok, csak pld nekem 200 ezer Ft ből csináltak 1 millió Ft ot. Mindenféle ügyvédi stb költséggel. Ez horror, hogy lehet 200 ezerből 1 milliót csinálni? Na ezért melózok feketén. Mert ha simán, csak a bank által követelt 200 ezret kéne visszafizetni, akkor már rég megtettem volna. Na de kinek és hová megy a maradék 800 ezer?
2018. ápr. 5. 13:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Arra gondoltál, hogy próbálj meg a bankkal, vagy a végrehajtóval beszélni, alkudozni, a követelt összegből lefaragni? Nézd, van olyan megtakarítási forma, amely nem végrehajtható, de úgy érzem, hogy az nem igazi megoldás ebben az esetben.
2018. ápr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A banknál volt 200 ezer ft tartozásod, aztán azt átadták követeléskezelőnek, aki rátette a munkadíját, s mivel továbbra sem fizettél, átadták a végrehajtónak, aki szintén rápakolta a munkadíjat és midehhez még jöttek a késedelmi kamatok.

És még most is csak menekülni akarsz, holott mindez megspórolható lett volna, ha egyezkedsz a bankkal, végrehajtóval, stb.

2018. ápr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

nyugi itt csak oylan tanácsokat fogsz kapni, hogy menjél adórabszolgának.

A nyereménybetétkönyv ha benne van az elektronikus rendszerben, vagy valamelyik bankéban, akkor megtudhatja a létezését a végrehajtó, és felszólíthat, hogy add át.

Ha nincs foglalható ingatlanod, ingóságod, jövedelmed, akkor 5 év alatt elévül a tartozásod, ha belemész a fizetgetésbe akkor sose telik le. Egyébként igazad van, én is beintenék, ha két kilóra egy gurigát akarnának tőlem nyúlni.

2018. jún. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
8-as, nem fog elévülni a tartozása: ugyan a felszólítás már nem, de minden végrehajtási cselekmény megkísérlése estén hosszabbodik az idő. Pl. a végrehajtó kimegy, megpróbál valamit lefoglalni, nem tud semmit - tovább él a tartozás. De az is elég, ha a banknak küld egy végrehajtást/zárolást - még akkor is, ha nincs semmi a számlán.
2018. jún. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!