Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van, ennyire rossz...

Miért van, ennyire rossz állapodva 500ft-os meg 1000ft-os papírpénznek és miért nem vonják ki a forgalomból?

Figyelt kérdés
Én aprópénz párti vagyok, mert azzal tudok bárhol fizetni. Nincs az a gond, amikor vásárláskor, az eladó nagy összegű pl:20000ft papírpénzből nem tud visszaadni. Azt tapasztalom 500ft meg 1000ft papírpénz szörnyű állapotban vannak. Mire értem: össze van gyűrve, szét van szakadva vagy össze van cellulózva a szakadt pénz, foltos, szét van firkálva, hiányzik belőle egy kis darab pl:sarka hiányzik belőle. Ilyent kapok, akkor vissza adom eladónak, kérek egy másikat. Nem értem, ilyen rossz állapotú papír pénzeket, miért nem vonják ki forgalomból? Talán ennyire nincs értéke, a kis értékű papírpénznek, nem is törődnek vele, milyen állapodva van?

2018. ápr. 10. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem értesültél volna, az ezres épp most van lecserélendőben.

SZóval jön az új papírpénz, a régit meg kivonják a forgalomból.

AMúgy a nagyon szakadtakat kivonják, és újat nyomtatnak helyette.

Én még nem találkoztam vállalhatatlanul elhasználódott papírpénzzel.

2018. ápr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Forgalomban még nem találkoztam szakadt, gyűrött papírpénzzel.
2018. ápr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kijavítva *rossz állapotba akartam írni.
2018. ápr. 10. 11:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Vonják ki folyamatosan, de ahhoz olyan helyre kell kerülnie, ami illetékes ebben. Tehát ha te a szupermarketben kapod a rossz állapotú pénzt és a piacon fizetsz vele, majd a piacos fizet vele a vízvezeték-szerelőnek, akkor a rossz állapotú pénznek nincs módja kivonódni a forgalomban. A rossz állapotú pénzek kivonása elsősorban a posta feladata (bár beviheted az MNB lakossági pénztárába is, abból viszont 1 van az országban)

Tehát a legjobb amit tehetsz, ha postán fizetsz vele, akkor eltűnik a rendszerből. A hiányos, szakadt, koszos, stb pénzeket is ott váltják be ingyenesen.

Egyébként megerősítem, hogy elég gyatra állapotú bankjegyek is forgalomban vannak, például celluxszal megragasztottat is láttam, az összefirkált az szinte "alap", a gyűröttség nemkülönben. A minap olyan (már új generációs) ötezrest kaptam visszajáróként, amit mintha valaki összegyűrt volna egy gombócba, aztán kiegyengetett. Szóval ez egy létező jelenség. És az oka az, amit mondtam: Sokáig nincs módja kivonódni a forgalomból. Egyébként a posta mellett a bankok is kivonják a rossz állapotú bankjegyeket, de a kis címletű készpénzforgalom csak egy elhanyagolható része kerül be a bankok pénztáraiba.

2018. ápr. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem hiányzik belőle, akkor mindenhol el kell fogadniuk. Amúgy meg neked nem mindegy hogy gyűrött? Azért van hogy fizess vele, nem azért hogy nézegesd.
2018. máj. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!