Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy egy cég...

Van olyan, hogy egy cég elküld egy munkavállalót egyetemre, és fizeti a tandíjat?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 11. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Még is mi a francért csinálna ilyet?

Nem sokkal költséghatékonyabb ha eleve felvesz egy diplomás munkaerőt?

2018. ápr. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Előfordulhat ilyen konstrukció, de akkor annak kemény ára van: jó pár évet alá kell írni a cégnél, mert azért azok sem lükék... :-)
2018. ápr. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van, a jelenlegi munkahelyemen is vannak akiknek a cég fizeti a tandíját (mesterszakosok és egy phd hallgató, alapszakot itt nem fizetnek). Akiket a cég küldött azok alapból régóta itt dolgoznak és magasabb pozícióban vannak már, őket azért küldték hogy még magasabb pozícióba is kerülhessenek. De vannak akiket nem a cég küldött, hanem pályázni lehetett erre a lehetőségre pályakezdőknek és cserébe a tanulmányok alatt a cégnél kell dolgozniuk. A phd-s történetét nem igazán tudom, az az egy ami fura.


Amúgy szerintem nem éri meg ez az egész, mert elég komoly feltételekhez kötött (mennyi idő alatt kell végezned, minimum átlagot el kell érned, utána évekig a cégnél kell még maradnod stb) és ha nem teljesíted amit vállaltál vissza kell fizetni a tandíjat. Munka mellett azért húzós teljesíteni az elvárt tanulmányi eredményeket, többen is fizethették vissza a tandíjat.


Máshol nem tudom miért éri meg, itt egyfelől a vezetők utánpótlását biztosítják meg olyan pályakezdőket próbálnak összeszedni a pályázattal akikben nagy potenciált látnak.

2018. ápr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, van olyan munkahely, ahol finanszírozzák a tanulást.


Engem konkrétan a cégem taníttatott ki. Szakközépiskola (4 év, amikor én jártam, akkor fizetős volt), emelt szintű tanfolyam (3 év), majd főiskola.

Természetesen tanulmányi szerződések kötődtek hozzá. :)

2018. ápr. 12. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Létezik ilyen de most már inkább a cégek szétnéznek a munkaerőpiacon vagy megbíznak egy fejvadász céget, hogy megfelelő végzettségű embert találjon.
2018. ápr. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!