Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyek a legjobb villanyszerel...

Melyek a legjobb villanyszerelő kéziszerszámok, szerszámmárkák? Ár/érték arányban, minőségben melyek márkákat ajánlanátok? Konkrét szerszámonként is akár

Figyelt kérdés

Villanyszerelő tanulóként szakmai gyakorlatomra be kellene szereznem néhány fontos, alap kéziszerszámot ( csavarhúzók, oldalcsípő, szike/kés, kombinált fogó, kis vízmérték, blankoló fogó, stb.). Mivel hosszú távra tervezem a használatukat ezért inkább minőségibb termékeket vásárolnék. Kérnék tapasztalatokat, ajánlásokat, hogy mely szerszámokból milyen márkát érdemes vásárolni.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. ápr. 20. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:

A kérdésre egy kőgazdag (és hülye, hogy erre költi a pénzét) emberbarát által megfizetett laboratórium tudna válaszolni, ahol az összes, boltban fellelhető szerszámot hosszabb időn át keményen tesztelnék.


Ha nem kell mindegyiket belevonni a válaszba, akkor én azt írnám, hogy ugyan sokféle "villanyszerelő" szerszám van a forgalomban, de én olyant vennék, ami minősíthető feszültség alatti munkára. Ilyenek az Intercable, Haupa és a Wiha például, ezen három cég termékeit sok izmos ember teszteli használatban folyamatosan.


És természetesen bármikor előfordulhat, hogy ott állsz egy drága készlettel, és egy haver más márkájú csavarhúzóját megfogva az jobban kézre áll, hiszen egy kicsit különböznek alakban.

2018. ápr. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Anno a kollégám leszutykozta a vadi új 60 ezres fogót, mert neki nem állt kézre és rossz volt a fogása, én már előtte is 15 éven át azt a típust használtam gond nélkül. Azóta is a 2 ezer forintos fogót használja a kollégám, neki az vált be. Ez egy ilyen dolog. Én azt javaslom nézzél be pár villszer boltba, mert ott is árulnak szerszámokat (jobb helyeken) ezek polcon vagy tartón vannak, próbáld ki melyik áll kézre, és válaszd azt ami neked megfelelő.
2018. ápr. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nagy márkákkal biztos nem fogsz mellé.

Csavarhúzóból wiha, wera, haupa, beta, felo. Fogókból a knipex az ász.

2018. ápr. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Több, mint 1 év alatt volt alkalmam tesztelni párat:


A Weidmüller-ben elég nagyot csalódtam, ahhoz képest, hogy mindenkitől azt hallottam milyen jó. Kollégám kapott egy új csavarhúzókészletet és kölcsön kértem az egyiket, 10 csavar meghúzása után a fejről a bevonat elég rendesen lekopott.


Én egy Haupa csavarhúzókészletet vettem, minőségben elég jó és ráadásul mágneses is, de a fogása nem olyan jó a számomra.


Eddig a legjobb csavarhúzó, amit használtam az Wiha volt, minőségben és fogásban is a legjobb ( Wera-t még nem használtam).


A Knipex fogók, ollók, érvéghüvelyezők tényleg jók, minőségben és fogásban is.

2019. júl. 3. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!