Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Agrárkamarai tag hogy lehetek...

Agrárkamarai tag hogy lehetek a leggyorsabban?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozóit ha kiváltom pl méhészetre, az jó? A méhészethez nem kell végzettség ugye? (Csak tag akarok lenni, nem akarok semmivel sem foglalkozni.) Vagy tudtok olyan agráros egyéni vállalkozói tevékenységet, amihez nem kell végzettség?
2018. ápr. 22. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért nem inkább őstermelő? Kedvezőbb mint egy egyéni vállalkozó, ha nem akarsz mással foglalkozni mellette.
2018. ápr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mert ahhoz kell egy csomó papír, nyilatkozatok stb. Az egyéni vállalkozóit meg azonnal megkapom. Nekem csak az agrárkamarai tagság kellene mihamarabb.
2018. ápr. 22. 14:01
 3/9 anonim ***** válasza:

Csomó papír???


Nem több, mint ev-hez.

( Ott ugyan online is igényelheted, de ugyanúgy kell hozzá mvh reg, emellett törvényességi felülvizsgálat, iparkamara regisztráció +5000 az agrár kamarai mellett és jóval magasabb adó , járulék és operatív, pl. könyvelési költség, bevallások stb)


Őstermelőinél meg:

3000 Ft betét lap, falugazdásznál regisztráció meg mvh regisztráció és adószám. Viszont másodállásban járulékmentes, főállásban meg előző évi eredmény után adózol, nem úgy mint egy ev. aki ha van bevétel, ha nincs akkor is járulékköteles, kivéve másodállás szja kivét nélkül.

2018. ápr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, és az meg van, hogy az egyéni vállalkozóinak a havi adóterhe minimum 50 ezer ft (főállásban)?

És arról nem beszélve, hogy van földterületed, ahol "űznéd" a méhészkedést? Mert mondjuk egy bp. V-ker-i bejelentett lakással (székhely/telephely), földterület nélkül, azért nehéz lenne meggyőzni bizonyos szerveket, hogy méhészkedni szeretnél... :-)


Ha szabad kérdezni, miért szeretnél ennyire kamarai tag lenni - hátha van valami más megoldás is...

2018. ápr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért lenne fontos a tagság, mert autót akarok venni, és ha kamarai tag vagyok adnak jelentős kedvezményt...szóval csak névleges lenne az egész, nullás bevallással.
2018. ápr. 22. 16:59
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs főfoglalkozásod, akkor nincs 0-ás bevallás egyéni vállalkozónál: a minimálbér után meg kell fizetni a járulékokat.

Ha nincs legalább egy házhoz tartozó földed, akkor meg őstermelő sem lehetsz.

2018. ápr. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Van földem, zártkertem, meg főfoglalkoztatott is vagyok, az nem probléma.
2018. ápr. 22. 18:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Én tenyleg csak azt nem értem, hogy miért akarnál havi sok ezret fizetni ezért a 0,helyett ami az őstermelőivel járna (az hogy szjaba beirod a 0-t, ami fő állás eseten következő evben is 0 lenne akár, a fenntartás sem fog havi könyvelésedbe kerülni mint egy ev esetében a plusz iparkamarai tagságról nem is beszélve)
2018. ápr. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sikerült egyéni vállalkozóként regisztrálni magam, 36 órás munkaviszony mellett nem kell fizetnem semmit sem, havonta kell nullás járulékokat beadnom. Azonnal, pikk-pakk megvolt. Az őstermelőit 8 nap múlva adták volna ki, de ahhoz kellett volna tb-s nyilatkozat, földhasználatos nyilatkozat stb... Ez gyorsabb volt!
2018. ápr. 23. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!