Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire készüljek fel ha költözöm...

Zöld Róka kérdése:

Mire készüljek fel ha költözöm haza Magyarországra?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy a fizetés tabu és kb. beszélni se lehet róla, se arról ha esetleg anyagi problémáid vannak mert mindenki lexarja.


Az ordibálás főnököket is tudom,akik feudális viszonyokban gondolkodnak.


Azt is hogy szinte minden munkahelyen megvannak a főnök úr kis seggnyalói, stb.


Mikre érdemes még felkészülnöm?


2018. ápr. 30. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
www.google.co.hu olvasgass
2018. ápr. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Korbáccsal is ütnek munka közben, ez még nagyon fontos.

Uram, gyere le...

2018. ápr. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Nyomorban fogsz élni és mindenki hülyének fog nézni, amiért hazajöttél.
2018. ápr. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
mindenhol a Viktor képét fogod látni ! :D
2018. ápr. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%

Mindenki politizál, és mindenki nagyon okosnak képzeli magát, pedig teljesen vakvágányon vannak.

A fideszesek szidják a többieket, a többiek szidják a fideszeseket, ahelyett hogy a saját boldogulásukkal lennének elfoglalva és nem mindent a politikusoktól várnának.


Ami a fizetéseket illeti, a nyócosztályosok többet keresnek a gyárban, mint az értelmiségiek a különféle munkahelyeken. Az ingatlanok és albérletek ára az egekben van.


Minek akarsz hazajönni?

2018. ápr. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Kedves utolsó mellett,ők gyárban keresnek többet? Én ilyet még sosem láttam érdekelne, át tudod küldenia hirdetést?
2018. ápr. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15%

Visszább fog esni az eddigi eletszinvonalad " nem jön könnyen a pénz mint kint, kevesebb marad jobban számolgatni kell , stb." Ha itt megriadsz jó eséllyel megint külföldön leszel.Az álláskeresési járadék nem fog elhelyezkedésre motiválni.Gyakorlatolag pár 10 ezerert nem fogsz napo 8-10 órában elhelyezkedni.


Én ezt ugy oldottam végül meh, hogy 3 év inkubációs idoszakot iktattam be nug a vállalkozás eredménye eléri a kinti megmaradó havi fixet, addig pedig szezonalisan visszajártam. Egyből a semmire hazajönni , ritkán vezet eredményre mert a kinti könnyebb út biztosabb és komforzosabb.De ha eltökélt vagy bármi lehet.Politikától függetlenül is, ha pl hazahozod a tudásod és x -töket aminek 3x-ét meg ittjon támogatásba lehivod.Elvégre , ha már az orszag érdeke is, akkor támogassák az újrakezdésed itthon.

2018. ápr. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Honvágy miatt költöznék haza főleg.


Azt sejtem hogy az életszínvonalam kb. össze fog omlani, de ha már nem éhezek otthon, akkor talán megérte.

2018. ápr. 30. 12:04
 9/9 anonim ***** válasza:

1. A fizetésem nem tabu. Szívesen beszélek róla bármikor bárkinek, csak nem látom értelmét. Van ezzel így más is.


2. A főnököm nem ordibál és én mint főnök sem ordibálok soha a beosztottjaimmal. Értelmes, felnőtt emberek vagyunk, megbeszéljük, avagy hátat fordítunk egymásnak és visszatérünk a témára, ha elszámoltunk ezerszázhetvenkettőig. Bár bizonyára közrejátszik, hogy fiatal vagyok és a modern vezetési szemléletet képviselem, ami sokkal inkább a közös "brainstromingon" alapszik, mint a diktatórikus megmondom a tutit felfogáson.

Idősebb vezetőknél látom, hogy még mindig azzal akarunk eredményt elérni, hogy írásbeli figyelmeztetéseket osztogatunk, ejnye-bejnyézünk, felelőst keresünk, pellengérre állítunk és nyilvánosan kivégzünk (vagy legalábbis megszégyenítünk). Példát statuálunk. Erre talán érdemes felkészülni lélekben. Ugyanakkor a munkaerőhiány okán sok esetben azt látom, hogy ez kezd átalakulni. Kezd a vezetőség rájönni, hogy nem állnak az emberek helyére ezren sorba. Reméljük ez hoz némi fejlődést a munka világába.

3. Az az élet szinte minden területése igaz, hogy "jó hely ez, csak sok a köcsög". Mi a megoldás? Le kell sz*rni.


Mindig szúrja az ember valakinek a szemét, nem tudsz mindenkit boldoggá tenni. Sok a rosszindulatú, hátra rángató emberek. Ezeknek a kezét el kell engedni és törekedni kell a jobbra. Ha úgy van, akkor egyedül.


Az én személyes meglátásom az, hogyha jó emberekkel veszed körbe magad és a pozitív életszemléletet erősíted, nem veszel el az apró részletekben és nem azzal töltöd a napod 90%-át, hogy mások mit csinálnak, akkor valójában egészen boldog kis életet lehet itthon összehozni.

Az én taktikám az, hogyha valaki bunkózik velem (legyen az boltos, takarító, buszsofőr, stb.), akkor én egy nagy mosoly mellett már csak azért is kedves vagyok. A válasz általában megrökönyödés és sokkal derűsebb válasz. IMÁDOM!

2018. ápr. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!