Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi az őstermelői igazolván...

Véménd kérdése:

Mennyi az őstermelői igazolvány kiváltás költségei? Vannak további költségei, ha őstermelő aakrok lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, Mennyi az őstermelői igazolvány kiváltás költségei? Vannak további költségei, ha őstermelő aakrok lenni? Úgy olvastam, hogy 1000-2000 Ft körül van, igazolvány kiállításáért fizetendő díj 1.000 forint, a hozzá

tartozó értékesítési betétlap kiadása szintén 1.000 Ft.

Vannak ezeken kivül költségei?

lenne még egy olyan kérédsem, hogy ha állatokat is szeretnék mezőgazdasági termények mellett eladni, ahoz kell állatorvosi vizsgálat?



2018. máj. 5. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:

3 évre a betétlap 3000 Ft, de elég lehet 2 évre is kiváltani.


További költség, a járulékok fizetése, ha főállású vagy. Az esetben az első évben az ev szerint, minimálbér utána járulékokat kell fizetni.


Ha így lenne, akkor célszerű december közepén kiváltani, és akkor csak tört havi járulékod lesz, januártól meg az előző évi értékesítés a mérvadó. Ami nyilván decemberben ha 0 akkor a jövő évi egész éved járuléka 0 Ft lesz. De, ezáltal nem is keletkeztet biztosítási jogviszonyt. Tehát ha meg az is szempont, akkor önként fizethetsz attól magasabb összeget is.


Nébih szemle, állatorvosi kell.

2018. máj. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az általad említet járulékokat, akkor is kell fizetni, ha diák vagyok?
2018. máj. 5. 23:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Nappalisként nem.
2018. máj. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2018. máj. 6. 07:31
 5/5 zsuzsi29 válasza:

Én is kérdeznék

Ha gyerek 16 éves és szeretnék neki kiváltani az őstermelőit gazdasági szakmát kell tanuljon?

2020. máj. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!