Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fizetés letiltás, hogyan tovább?

Fizetés letiltás, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Ma kiderült, hogy a fizetésem 40%-át tiltani akarják. A főnököm is csak véletlenül hozta szóba, pedig ő már régebben is tudott erről. Semmilyen levelet, értesítést erről nem kaptam. Kérdeztem a főnököm, mégis miről van szó? Ki és milyen jogcímen tiltana a fizetésemből, azt mondta nem tudja, majd megkérdezi.

Azóta hiába hívtam, még nem kaptam választ. Nem tudom mi lehet ez, hitelem,közüzemi tartozásom nincsen. Arra tudok gondolni, hogy esetleg egy 10 évvel ezelőtti Vodafone előfizetés miatt van ez. A kérdésem az lenne, hogy nem kellett volna kapnom erről értesítést attól, aki pénzt követel? Miért nem kaptam? Hol/hogyan tudnék intézkedni ez ügyben még a hétvégén? Természetesen kifizetném a tartozást, viszont azt nem értem, ilyen van, hogy minden előjel nélkül fizetést tiltanak? Köszi előre is.


2018. máj. 25. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:

10 évvel ezelőtt is ugyanott laktál, ahol most?

Mert ha nem, akkor könnyen lehet, hogy küldtek fizetési meghagyást (vagy felszólítást) csak nem lett átvéve, nem kaptad meg, stb.

2018. máj. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ja, és hétvégén sehol nem tudsz intézkedni - mivel minden hivatal zárva.
2018. máj. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Ha jól értem a szavaidat, akkor még nem történt tiltás a fizetésedből - egy meg nem történt dologgal kapcsolatban pedig hogy akarsz intézkedni - amikor azt sem tudod, ki akar tiltani, miért, stb.
2018. máj. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A 40% sem stimmel.
2018. máj. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem, 10 évvel ezelőtt nem ott laktam, ahol most, már rég elköltöztem onnan. Hivatalosan is évek óta más a bejelentett lakcímem. Én igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy egy ilyen értesítést csak sima levélként bedobnak valahova (ahol nem lakok) és ha az nem jut el hozzám, már tilthatnak is a fizetésemből? Mert hát ha ezekről tudtam volna,fizettem volna, nem jutott volna idáig az ügy.Még nem kezdtek vonni, majd a következő havi fizetésemből fognak elsejétől. Én csak azt írtam le, amit a főnököm mondott, de én is úgy tudom, hogy ilyenkor csak 33%-ot vonnak. Tudom, hogy nincsenek hivatalok nyitva hétvégén, de már szeretnék túl lenni ezen. Úgy gondoltam(ha addig mondana erről valamit a főnököm) akkor a Vodafone-nak van ügyfélszolgálata, ahol esetleg hétvégén is tudnék kérdezni. Szerintetek az ilyesmit egy összegben be lehet fizetni, mielőtt vonnának valamit? Bocsi a sok kérdésért, de még sosem kerültem ilyen helyzetbe és eléggé frusztrál a dolog.
2018. máj. 25. 22:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban kapott a munkahelyed letiltási papírt, akkor azon rajta van, hogy melyik végrehajtó küldte. Vele vedd fel a kapcsolatot és mondd meg, hogy egyben ki akarod fizetni.
2018. máj. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

De minek akarsz ezzel egyáltalán foglalkozni, ha úgyis azt írod, hogy ki akarod fizetni? Nem kell csinálnod semmit, letiltja a végrehajtó, mikor meg elfogy a tartozás, onnantól nem tilt többet, ennyi. Neked csak akkor kell ez ügyben intézkedned, ha mondjuk részletfizetési megállapodást akarsz kötni a végrehajtóval. Ha nem, akkor a legegyszerűbb, ha nem csinálsz semmit.


Ami az értesítést illeti, azt tértivevényesen szokták kiküldeni arra a címre amit tudnak rólad. Ha ott nem találnak, az már a te bajod, a te felelősséged, hogy ha valahová tartozol, akkor az elérhetőségi adatok változását bejelentsed nekik. Visszajön nekik a tértivevény azzal a jelzéssel, hogy nem kereste, nem lakik ott - ezzel ők a jog szerint eleget tettek az értesítési kötelezettségüknek. Innentől átadják végrehajtónak, akinek már van joga nyomozni utánad, joga van lekérdezni hogy most éppen hol laksz és hol dolgozol. Meg persze hozzácsapja a tartozásodhoz a saját munkadíját, ami adott esetben sokkal több, mint az eredeti tartozás volt :]

2018. máj. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez így van.


"Nem kereste" jelzéssel érkezik vissza a levél, akkor a 2. kézbesítési kísérletet követő 5. munkanapon kézbesítettnek minősül még akkor is, ha Te azt nem vetted át, és nem tudsz arról, hogy mi áll benne. Ez által "joghatást" vált ki, tehát Nálad konkrétan átadták behajtásra.


A végrehajtónak van jogosultsága lekérdezni az országos nyilvántartásból, hogy most jelenleg hova vagy bejelentve, egy szolgáltatónak nem. Ő oda küldi a levelet, amelyik címedet tudta. A változást Neked kell jelezned, a szolgáltató nem nyomozó hatóság. Ha nem jelzed, így jártál...


Egyébként a munkáltató kötelessége az, hogy egy dolgozói letiltásról a következő munkanapon a dolgozót értesítse azért, hogy adott esetben tudjon intézkedni, ha jogtalannak érzi a tartozást. Nálunk ez úgy működött, hogy odaadtam a dolgozónak magát a letiltást, olvassa el, nézze meg, ha kérte, lemásoltam neki, és ha volt ideje a konkrét levonás előtt intézkednie, akkor megtette, ha akarta.

Ezt a tájékoztatási kötelezettséget a dolgozó felé a törvény előírja!!!

2018. máj. 26. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 8# Hát igen, én is így tudtam, hogy a munkáltatómnak át kellene adnia ezt a papírt, hogy megnézhessem. Persze mivel a főnököm úgy van vele,hogy ez az én bajom, ezt még a kérésemre sem volt hajlandó megtenni. Én is így gondolom, hogy meg kellett volna mutatnia, az általad felsorolt okok miatt.
2018. máj. 26. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!