Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan vállaljak diákmunkát a...

Hogyan vállaljak diákmunkát a nyárra ha elmúltam már 18?

Figyelt kérdés
Elmúltam már 18 de eddig még egyik nyáron sem dolgoztam diákmunkásként sem, viszont idén szeretnék elmenni. Az érdekelne, hogy hogyan kell hozzá látnom? Jelentkezzek be pl MeloDiák-hoz vagy egyéb szövetkezethez vagy hogy? Ilyenkor ha szintén nyári munka de nem ilyen szövetkezeten megy kell önéletrajz? Sok kérdésem lenne még szóval légyszi akinek lehet írnék üzit is ezzel kapcsolatban.

2018. máj. 27. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Diákmunkát csak akkor végezhetsz, ha még meg van a nappali tagozatos diák jogviszonyod, és igen, akkor diákszövetkezethez érdemes bejelentkezned.

Nyugodtan tedd fel a többi kérdésedet is itt (amihez azért jó lenne tudni, diák vagy-e még?)- fogunk tudni válaszolni.

2018. máj. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nos jelenleg érettségizem szóval még diáknak számítok így gondolom. Nos azért érdekelne a diák szövetkezet mert sokak szerint inkabb lehúzzák a diákokat és azt mondják jobban megéri nélkülük munkát vállalni mert úgy többet lehet keresni. Ez igaz? És az érdekelne hogy diákszövetlezet nélkül hol kereshetek állast.
2018. máj. 27. 16:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Ugyan én már nem most érettségiztem, de iskolaszövetkezettel szerintem jobban jársz. Ha "rendes" munkát végzel, ott a bruttódból összesen 33,5%-ot vonnak, míg diákmunkából csak - úgy tudom - 15% szja-t. Plusz az első fizudból az iskolaszövetkezeti tagdíjat, ez anno egy ezres volt. Tehát ha mondjuk 100 ezer a bruttód, akkor rendes munkavállalóként 66500-at kapsz kézhez, még iskolaszövetkezeten keresztül 85000 ezret.
2018. máj. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!