Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha ezt megrendelem, mennyi...

Ha ezt megrendelem, mennyi plusz költséggel kell számolnom?

Figyelt kérdés

[link]


Sokszor rendeltem már Ebay-ről és Aliexpressről, eddig minden termék sikeresen megérkezett, ezért gondoltam, hogy innen rendelném meg, viszont ilyen nagy értékben még nem rendeltem, ezért nem vagyok tisztában az ÁFA, a vám és egyéb plusz költségek fogalmával. Dél-Koreából érkezne, valaki segítene?



2018. máj. 27. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:

EU-n kívüli országból rendelt termék esetén a postaköltséggel együtt számított árra kell 27 % ÁFÁ-t fizetni.

A vámhatárt nem tudom, de ha vámot is kell fizetni, akkor az még 3.ezer ft vámolási költség (+ a vám)

2018. máj. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"EU-n kívüli országból rendelt termék esetén a postaköltséggel együtt számított árra kell 27 % ÁFÁ-t fizetni."


Ha 2 feltétel teljesül.


1. Az az a bizonyos értékhatár 22 euró, tehát azt el kell érnie, hogy egyáltalán legyen értelme erről beszélni.

2. Ha el is éri, akkor sem biztos, hogy vámkezelés céljából megállítják a csomagot. Sőt, többnyire nem állítják meg, ha ilyen kacatokat tartalmaz a csomag. (már bocs!)

2018. máj. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!