Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Körülbelül mennyi pénzből...

Körülbelül mennyi pénzből lehet megélni Budapesten kollégistaként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ha minden jól megy szeptembertől egyetemen folytatom tovább a tanulmányaimat és kollégiumban fogok lakni, mivel 140-150km-re lakom Budapesttől.


Igyekszem a jelenleg rendelkezésemre álló pénzt úgy befektetni, hogy a későbbi költségeket minél jobban csökkentsem, pl.: olyan laptopot veszek ami 3 év garis és nem olyat, ami csak 1...


A kollégium ára havi kb. 20 ezer forint lesz szerintem és nem fogok hazajárni csak ritkán, mivel dolgozni fogok (színház vagy mozi) és hétvégén tudnék dolgozni, mivel hétköznap (hétfőtől csütörtökig) ugye a tanulásé a főszerep. Heti 20 órát kell ha jól tudom vállalni ezeken a helyeken vagy 24-et ez 3 napra elosztva azért nem olyan nagyon durva, persze fárasztó lesz, de sajnos csak így oldható meg az egyetemre járás.


Ezzel igazából körülbelül az adó levonása után 70-75 ezret tudok keresni havonta plusz még ehhez jön egy minimális családi támogatás, szerintem havi kb. 20-25 ezer forint.


Én nem vagyok bulizós típus és alkoholt sem iszom, cserébe havi egy mozi azért jó lenne, a többi szórakozást film/sorozat nézéssel, számítógépes játékkal vagy zenehallgatással oldanám meg, bár sok időm biztos, hogy nem lesz ezekre.


Természetesen tudok és szeretek is főzni és szerintem olcsóbb is, talán ezzel is tudok spórolni.


Az lenne azért a cél, hogyha már dolgozom, akkor valamennyit félre is tudjak rakni, mert jól jönne a pénz, ha váratlan költségbe botlanék. Igazából a koli és a bérlet meg mondjuk a havi egyszeri hazautazás kijönne 30000-ből, viszont az étkezés az ami szerintem drága. Nagyon szeretném, ha napi 1000,-Ft-ból kijönnék, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy heti 8000-nél kevesebből nem nagyon lehet kijönni.


Szóval én úgy számolok, hogy mondjuk négy hét az 65.000,-Ft-ból ki kéne jöjjön. Plusz nyilván néha kell venni vegyszert vagy ilyesmit, de ezek nem feltétlen havonta szükségesek.


A kérdés az lenne, hogy mennyire reális ez az összeg?

Szokták írni, hogy jegyzetekre is kell költeni, de igazából én szeretnék bejárni minden órára, szóval szerintem nekem erre nem lesz szükségem (amúgy sem nagyon tudok más jegyzetből tanulni).


Aztán még a fénymásolást szokták felhozni illetve a könyvvásárlást. Nos ennek a részbeni orvosolására lehetséges, hogy érdemes lenne befektetni egy e-book olvasóra, mivel egy csomó könyv fent van neten is és ha nincs is, akkor elég bescannelni és akkor nem kell kinyomtatni és az e-book olvasok már alkalmasak a monitorral szemben a digitális tartalom olvasásra hosszú távon is. (plusz idegen nyelvet is jobban lehet tanulni e-book olvasóval)


Előre is köszönöm, ha megosztjátok velem a gondolataitokat ezzel a helyzettel kapcsolatban!



2018. máj. 27. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Az étkezés részhez szólnék hozzá. Attól is függ, hogy fiú vagy lány vagy és, hogy azon belül mennyi a napi kalóriaigényed. Egyetemista koromban, volt amikor 41 kg voltam és elég keveset ettem, nem sportoltam. Ezt összevetve egy 90kg-os, sportoló fiú étkezésével biztos, hogy sokkal olcsóbban jöttem ki.


Napi 1000 Ft az főként szendviccsel ill. otthon készített ételekkel jön ki. Egyébként vannak kínaik ahol 600-700 Ft egy menü.


Nem tudom egyébként, hogy melyik egyetemre készülsz, de elég nehéz lesz így, hogy "háztartást" is vinni kell + dolgozni is kell és még tanulni is. Ha nagyon nehéz az egyetem és versenyképes a szakma, akkor a diákhitelen is elgondolkodnék. Sokkal többet is kereshetsz a szakmádhoz közel álló munkával, ha energiát fektetsz a tanulásba.

2018. máj. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Heti nyolc mény hétre 65? Mondd, hogy nem matek szakra készülsz.

Még szép és jó, hogy eltervezted, te moziban fogsz dolgozni, hétvégén, de erre ne vegyél mérget.

2018. máj. 28. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

első:

versenyképes a szakma és tanulni is kell, viszont nemigazán van közben munka mivel nem a versenyszférában kínál munkát majd a végzettségem, informatikusoknak és közgazdászoknak ennyiből valóban könnyebb, gondolkodtam diákhitelen is, de csak legvégső esetben nyúlnék hozzá, mivel nem lesz csillagászati fizetésem...


második:

nem matek szakra készülök :) de azért írtam 3000,-Ft-al többet, mert nekem így volt kerek és ugye kell venni wc papírt meg zsebit meg mosogató szivacsot meg stb... és ezért írtam 65 ezret... Illetve én a melo-diákon nézegettem a munkákat már kb. egy éve néhány hónapja és ezek a munkák mindig ott vannak, sőt a mozisnál külön kiemelik, hogy hétvégén van a legtöbb műszak és kötelező vállalni hétvégét, illetve hosszútávú munkakapcsolatot várnak el. Szerintem ez nekem tökéletes, hiszen hosszútávon szeretnék dolgozni és hétvégén érek rá... Moziban többet fizetnek egy picivel, de szerintem az fárasztóbb, mint a színház, ezért inkább azt preferálom.


e-book-os megoldás megérné szerintetek? A szak amire megyek elvárja az angol és magyar mellett még legalább egy, de inkább két nyelv ismeretét (még egy populáris nyelv pl.: német, francia,olasz, orosz, kínai, japán és egy kevésbé populárisat pl.: arab) és szerintem így a fénymásolási költséget is megúsznám...

2018. máj. 28. 08:52
 4/5 A kérdező kommentje:
jav: már kb. egy éve, havonta
2018. máj. 28. 08:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem tabletem van és nagyon szeretem, viszont nem tudok mindent azon csinálni. Vannak dolgok, amiket egyszerűen muszáj kinyomtatni. De szerintem te már eldöntötted, hogy szeretnél ebook olvasót, úgyhogy vegyél nyugodtan :). Abban biztos vagyok, hogy nagyon hasznos lesz (még akkor is, ha mindent nem old meg).


A munka viszont nem biztos, hogy bele fog férni. Nem lehet a tanulásé a főszerep 4 napig, majd 3 napig a munkáé, mert ki fogsz égni és a tanulás rovására megy. Legalábbis ott, ahova én jártam ezt nem lehetett volna megoldani. Szerintem érdeklődj olyanoktól, akik oda járnak, ahova készülsz.

2018. máj. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!