Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti hány kwh részfogyasztást...

Lokki kérdése:

Ti hány kwh részfogyasztást adnátok meg?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy üdülőt, ahova ritkán, havonta 2-3 alkalommal mennék ki, áram csak pár égőhöz, laptophoz, kisméretű hűtőhöz, villanybojlerhez, kerti munkához - átalakításhoz használatos gépekhez kéne. A villanyórák átírásánál (nappali-éjszakai) mennyi részfogyasztást adjak meg, ha havi részszámlával / éves leolvasással kérem a számlázási módot? Tudom, hogy banális kérdés, de eddig szerencsére elkerült a villanyszámla fizetés démona, kezdő vagyok a témában. Én nappalira 70kwh, éjszakaira 30kwh-ra gondoltam. El szeretném kerülni, hogy az év végén nagyon meglepődjek :) Köszönöm a válaszod előre is!!!

2018. máj. 29. 18:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Kalkulálj egy fix forint összeggel. Ahhoz igazítsd a kwh-t.


Az első év mindig a tanulóév szokott lenni. Legyen összehasonlítási alap az a hely, ahol életvitelszerűen laksz. Gondold át, ott mennyit minden megy, és ahhoz képest mennyivel kevesebbet fogsz fogyasztani a nyaralóban éves szinten. Valahogy így kalkulálj...

2018. máj. 30. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha ezt elakarod kerülni, akkor miért nem kérsz havi elszámolást és jelented inkább havonta? Én is havonta jelentem az "üdülő" fogyasztását (igazából üdülni még nem üdültem ott, csak melóztam :D ). Ha nem vagy kint vmelyik hónapban, tudod, hogy nem változott a fogyasztás, bejelented az előző havit, ha meg kint vagy, akkor leírod az állást, mielőtt eljönnél. 1 évben 1x így is leolvassák. Van rá applikáció, totál egyszerű, regisztráció után csak beírod az óraállást, elküld gomb s kész is, de belehet pötyögni telefonon, webes felületen is.

Én pl. egész télen 0 fogyasztást produkálok, mindig bejelentem "az előző havit".

2018. jún. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!