Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez törvénybe ütköző?

Ez törvénybe ütköző?

Figyelt kérdés
Ha pl. kibérelek egy személyautót 2 napra,elutazok 600 km-rel arrébb,vannak utasaim,akik fizetnek ezért az útért nekem zsebbe ? Két eshetőség van,vagy maga az útdíjat hányadoljuk el,ez nem gond,de mi van akkor ha több pénzt kérek tőlük ? Amiről ugye nem tud a cég akitől kibéreltem a kocsit.Mennyire legális ez ? Főleg ha úgy nézem hogy előre meghirdetek egy utat,ezt a járműt veszem igénybe,és a cégnek ugye csak a napi díjat kell kifizetnem.A cég egyáltalán foglalkozik ilyenekkel,vagy neki csak az a lényeg,hogy az autó után a napi díjat megkapja ? Nekem nem tiszta ez az egész teljesen.
2018. jún. 4. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha több pénzt kapsz mint a kiadásod, akkor bevételed keletkezik ami adóköteles. Azt be kellene vallanod és adóznod utána.

Ennyi. Pár ezer Ft-on senki se fog pattogni. Azt is kalkuláld bele, hogy a kocsit teletankolva kell visszavinned. Annak az árát se felejtsed el elkérni.

2018. jún. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

1-es, nagyon tévedsz, Magyarországé a világ legkicsinyesebb adóhivatala, amely szó szerint képes rámenni vécésnénikre öt forintért. Konkrétan azért van az, hogy mindenhol pánikszerűen írják a nyugtát, mert 1991 körül rommá büntettek egy szerencsétlen vécés nénit, amiért nem adott áfás számlát. De említhetném azt is, amikor egy hajléktalant csapdáztak be, aki alkalmanként 2000 forintért megjelent Mikulásként az erre igényt tartó családoknál decemberben. Zsinórban megrendelte őt öt vagy hat adóellenőr, hogy elérje az "adócsalás" a minimális összeget, amiért már szétbüntethetik, és még sajtóközleményt is kiadtak a hatalmas fogásról...


Különben ha nem érted a bürokráciát, szard le. Én évekig üzemeltettem egy boltot a Nagykörút közepén mindenféle bejelentés nélkül, még cégem sem volt hozzá. Ha legálisan csináltam volna, még ma is nyögném a költségeit.

2018. jún. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
A kérdető nem írta, hogy ismeretlen utasokat fog felvenni. A haverok pedig csak nem fogják felnyomni.
2018. jún. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ismeretlenek lennének.
2018. jún. 4. 13:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem törvénybe ütköző, hanem inkább kockázatos, hogy felveszel vadidegen embereket egy bérelt autóba, amit utána egy parkolóban vagy elvesznek tőled, vagy nem. Meg kell nézni a bérbeadó cég szerződését, kizárja-e az Oszkározást...
2018. jún. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!