Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jelentős mennyiségű pénzt...

Jelentős mennyiségű pénzt nyertem szerencsejátékon. Hogy használjam fel titokban?

Figyelt kérdés

Sosem hittem volna, hogy a meggazdagodás okozza majd a legfőbb dilemmámat az életemben. Pár hónapja még a számlák befizetése is komoly nehézséget okozott. Azóta váratlanul igen komoly pénznyeremény birtokába jutottam, de nem merem elárulni senkinek. Félek, hogy az ismerőseimmel megromlana a viszonyom az irigységük miatt, vagy parttalanul elvárnák, hogy kisegítsem őket a különféle anyagi bajaikból. A másik félelmem, hogy idegenek körében is kitudódna a frissen szerzett vagyonom, és megzsarolnának a szeretteimmel váltásgdíjat követelve.


Hogy senkinek ne tűnjön fel az új helyzet, ugyanúgy élek, mint eddig, siralmas, filléres munkákat vállalok be, de ennél fogva semmi értelme a nyereménynek.


Mit lehet ilyenkor tenni?



2018. jún. 12. 15:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%

Opció 1:

Elköltözöl, megszakítod a kapcsolatot a jelenlegi ismerőseiddel - maximum azokkal tartod a kapcsolatot akik elég fontosak ahhoz, hogy adott esteben bevállald, hogy nálad fognak sorban állni


Opció 2:

Maradsz ahol vagy (nem írtad, hogy zsákfalu vagy BP, azért nem mindegy). A házat kitatarozod de nem luxusra, csak szépre - belül meg azért rendbe lehet hozni ahogy tetszik. Kifelé nem mutatsz vagyont (tehát lemondasz az X6-osról és a Rolexről). Munkahelyeden felmondhatsz, maximum az ismerősöknek azt a mesét adod be, hogy új munkád van. Pl.: területi képviselő egy külföldi cégnek akik valami nagyon speciális dolgokat árulnak és ezért rengeteget kell utaznod az országban és azon kívül. Ezzel egy középkategóriás "céges" autót is simán meg tudsz magyarázni, mondván nem a tied, hanem alád rakták és azt is, hogy miért nem vagy sokat a környéken vagy ha otthon vagy akkor "home office-ban" csinálod a dokumentációt mert a cég központja Prágában van.

E mellé persze lehet néha halkan, nem túl feltűnően siránkozni, hogy halálra dolgoztatnak és alig fizetnek meg :)


Az ilyen jajj elrabolnak, megzsarolnak, stb... dolgokat verd ki a fejedből nyugodtan. Ha teszem azt te nyerted volna a 4,5M eur-t az Eurojackpoton az még mindig nem az az összeg, aiért rádmozdul az alvilág - főleg, ha nem híreszteled. A szerencsejáték ZRT nem fogja kiadni az adataidat.

2018. jún. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%

Úgy hogy ne élj nagy lábon. A kisebb munkákról lemondhatsz, és azt mondod ismerőseidnek hogy találtál jobb munkát, beadsz valami hihetőnek tűnő mesét és azt mondod hogy keresel annyit hogy megbírsz élni belőle. Aztán kb 1 év múlva szépen rendbe teszed a házadat, vagy veszel jobb cuccokat például elektronikai dolgokat, vagy autót és azt mondod hitelt vettél fel például.

A pénzt meg szépen hagyod a bankba ott nem bántja senki, esetleg egy részét lekötheted bár értelme nincsen. Vagy veszel valahol messze egy lakást, házat és kiadod albérletbe okosba. Odahaza meg azt mondod hogy meghalt valami távoli rokonod, örököltél lakást, de mivel nem tudod túl jó áron eladni, és egy távoli ismerősöd bérli tőled így azt mondod hogy bérbe adtad, kapsz x összeget amiből azt a hitelt fizeted amit pl lakás felújításra, vagy új autóra vettél fel. Ezeket a meséket meg simán be lehet adni. A nagyon közeli barátaid, meg családtagjaid meg te ismered a legjobban és tudod hogy ők nem olyanok. De ha mégis ettől tartasz akkor ne azt mondd el hogy több 100 milliót nyertél, hanem csak azt hogy nyertél 1 millió forintot például amiből rendbe akarod tenni a házat vagy veszel pár dolgot amik nagyon fontosak, és előadod a süket dumát sajnálkozva hogy attól parázol hogy ha ezeket megcsinálod amit előadsz akkor attól félsz hogy alig marad majd valami pénzed a végére.



Vagy amit az első írt. Fogod magad és elköltözöl, de nem a szomszéd városba vagy faluba, hanem legalább 200-300 km-re hogy véletlenül se fuss bele semmi ismerősödbe mert ez nagyon kicsi ország ám, és ott kezdesz teljesen új életet, elvállalsz egy olyan munkát ami tetszene és minimálbérért csinálnád mert tudod hogy van biztos pénzed, de mégis legyen valami jövedelmed amit félreteszel, vagy nyitsz valami vállalkozást és ott dolgozgatsz valamit hogy az ottaniak se gyanakodjanak azon hogy nem csinálsz semmit és mégis jól élsz.

2018. jún. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
27%

Bocs, de ha szerencsejátékon nyerted, hirtelen, akkor jó eséllyel hamar el is fog fogyni.

Kösd le egy részét mondjuk 5 éves időtávra, kezd el pakolni lakáskasszát 4 évre havi 20 ezerrel - ott még az állam is megtámogat évi 72 ezerrel- így nem lesz feltűnő, ha pár év múlva veszel egy jobb lakást/házat.

Próbálj meg hosszútávú terveket szőni - hogy ne illanjon el a pénz.

2018. jún. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
csak nem te vitted ki az ötöst?
2018. jún. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
.
2018. jún. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Ha én nyertem volna, befektetném. Tudnám is mibe.


Közben eljátszanám, hogy semmi nem változott, ahogy te is. Nyilván valamivel többet költenék, de nem feltűnően. Pl vennék egy-egy olyan kaját, amit eddig nem és nem nagy kajára kell gondolni...


Aztán szépen lassan adagolnám, hogy felépítettem egy jó bevételi forrást. És azért nem mondtam eddig, mert én sem tudtam, hogy bejön-e.


Adni nem adnék kb senkinek, mert olyan hirtelen annyi pénzt nem hozna alapból.


De sajnos messze nem tartok sehol és nem is nagy összeg kellene, hogy el tudjam kezdeni a "rendes" életet... :(

2018. jún. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
36%

Azzal kezdeném, hogy nem itt villognék vele. :D


"Azóta váratlanul igen komoly pénznyeremény birtokába jutottam, de nem merem elárulni senkinek. "


Inkább elárultad mindenkinek...

2018. jún. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

#7 -es: Nem szándékom villogni. Épp azért a gyk. -n kérdeztem meg, mert itt nem assziciálódik usernév vagy más, azonosításra alkalmas információ a kérdésemhez. Ha villogni akarnék vele, akkor bevásárolnék mindent, mi szem-szájnak ingere, kipakolnám az utazásaimról és az beszerzett javaimról készült fotókat, videókat különféle közösségi oldalakra, vagy ezekkel mutatkoznék az emberek előtt. Azt szeretném, hogy senki ne vegyen észre semmit, de azért én könnyebben élhessek. Még a barátnőm se tudhat meg semmit, mert elkotyogja valakinek, és onnantól berobban a hírbomba.


Akik privátban kérdezték, mennyi a nyereményem, és hol nyertem, azoknak nem válaszolhatok privátban, mert a usernevem ott elkerülhetetlenül láthatóvá válik, és azon a néven már megjelentem a GYK -n korábban, ami alapján kiderülne pár információ rólam. Nem játszom magyar lottót. Az a bajom vele, hogy a főnyeremény nyerési valószínűsége túl kicsi, a kisebb nyereményeknek pedig nem elég nagyok ahhoz, hogy végleg megoldják az ember életét. Nem akarok reklámozni semmilyen szerencsejátékot, de külföldön vannak jobban balanszolt lottók, ahol a jackpot alatti nyeremények is szépek. Ezek egyikén nyertem.

2018. jún. 13. 00:56
 9/24 anonim ***** válasza:

és username nélkül egy összeg?

privátot még mindig tudsz utána tiltani

csak kíváncsiságból

2018. jún. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Gugli: Pár hónapja van meg, de gyakorlatilag hozzá se nyúltam azóta. Előbb alaposan ki akarom találni, hogy lehetne agyatlan jótékonykodás, szétszórás és feltűnő életminőség-változás nélkül beépíteni az életembe. Valamivel több, mint 1milliárd ft -nak megfelelő összegről van szó. (ahol az a "valamivel" is egy társasház lakóinak összvagyona) Tudom, a Mészáros Lőrinceknek ennyi egy nyaralás alatt elmegy, de nekem előtte 1millió Ft -nál sosem volt több pénz egyszerre a számlámon. És egy olyan országban, ahol 500 Ft -ért is öltek már meg embereket, nem jó nagydobra verni egy ilyen összeg birtoklását, amíg nem tett meg az ember bizonyos óvintézkedéseket. Sőt, azután se, ha lehet.
2018. jún. 13. 10:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!