Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történhet ha úgy vállalok...

Mi történhet ha úgy vállalok diákmunkát, hogy nincs aktív hallgatói jogviszonyom, viszont van érvényes diákigazolványom (tehát matricás)?

Figyelt kérdés
2018. jún. 14. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyilván szerződik veled bármelyik iskolaszövetkezet, és te aláírod hogy nappalis diák vagy. Innentől kezdve rajtuk nincs felelősség, nem nyomozó hatóság, hogy ellenőrizze vetted-e a matricát.

Viszont, ha a nav-nál ez kicsit bukik, akkor megütöd a bokád.

2018. jún. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 stewie200 válasza:

Most vegeztel es azert nincs jogviszonyod vagy mi?

Mert ez esetben okt. 31-ig vállalhatsz munkát , addig van jogviszonyod.

2018. jún. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, májusban volt a záróvizsga, végeztem, de május 31-én meg is szűnt a jogviszonyom.
2018. jún. 15. 20:24
 4/6 stewie200 válasza:

Okt 31-ig van jogviszonyod, talan meg a diakodon is rajta van. En tavaly ugyanigy dolgoztam, de en a biztonsag kedveert megkerdeztem az eudiakoknal hogy igy lehet e, de mivel addig ervenyes a matrica, igy igen.

Semmi akadalya hogy diakmunkat vallalj addig.

2018. jún. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem, a tanulmányi osztály is elmondta, hogy megszűnt a jogviszoyom, és neptunba sem vagyok már aktív hallgató. Igazolványt vissza kellene ani, de TO mondta, hogy már direkt nem kérik vissza, mert gyanúsan sokan "elhagyják, ellopják" stb..

Nem tudom hányféleképpen írjam még le, hogy megszűnt a jogviszony. Amúgyis júliusban oklevélátadó, utána meg már végképp mi közöm lenne a sulihoz?!

2018. jún. 16. 21:06
 6/6 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a válaszodat, szerintem sem lehet akkor belőle gond, meg már úgyis dolgoztam, tehát mindegy.
2018. jún. 16. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!