Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Igaz, hogy drágább sok magyar...

Igaz, hogy drágább sok magyar termék Magyarországon, mint Németországban? Miért van ez? Jóval az áfa fölötti eltérésről beszélnek.

Figyelt kérdés
2018. jún. 15. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Nem, nem igaz, legfeljebb olyan esetben, ha más tipusról van szó, azaz nem ugyanaz a kategória.
2018. jún. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
6%
Németországban a nagyar termékek a legolcsóbb kategória, mert annyira gyönge minöségüek, hoyg itt alig eladhatóak.
2018. jún. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
HERTZ szalámit kis rúdban annyiért adták mint a saját szalámijukat 4000 ft kiló átszámítva . De kint KALOCSAI sem SZEGEDI fűszerpaprikát nem találtam . Az övék agyagszínű ízetlen gagyi és sok fűszerük is tré de drága .A mézüknél ugyan ez a helyzet , kevés van és jellegtelen vagy eus kínai cukorfőzet ...
2018. jún. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
Én láttam párszor pick téliszalámit kint. Nem emlékszem már az árára, néhány évvel ezelőtt volt, de akkor direkt megnézte ismerős itthon is, és kint kb felennyiba került. Nem tudom... talán még annyiért is megéri exportálni, itthon meg durván túl van árazva, mert aki megveszi, az annyiért is megveszi. (?)
2018. jún. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szalámit hallottam én is, meg tésztát, illetve csirke húst, de azt a cseheknél, hogy féláron vették és magyar volt, igaz nem most, pár éve.

Szóval azért ez szerintem felháborító. Gondolom azért van mert ott az ottaniakkal vannak árversenyben, itt meg..

2018. jún. 15. 13:30
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kisebb az ÁFA, továbbá az exporttámogatás miatt megéri olcsóbban adni pl. mikor 72Ft volt 1 liter tej hazai felvásárlási ára (boltban meg 300Ft/l), adtak 58Ft/l támogatást, ha nem a hazai piacon értékesített az ember, így mi is kivittük külföldre és 60Ft/l árban bármely mennyiség elkelt.


A hazai piacon levő hiányt pedig külföldről elégítették ki, visszautaztatva a már feldolgozott magyar tejet.


Sokan eladták külföldre és megkapták a támogatást, majd másik cégen keresztül visszavásárolták, de az árú csak papíron utazott.

2018. jún. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ebben van ráció, bár hogy ki mondja meg melyik államban mire kell adjanak export támogatást erősen befolyásolható.
2018. jún. 15. 15:29
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Nemrég, amikor itthon 50-55 ft körül volt a tojás, valaki lefotózta a németeknél a 10 db-os tojást: 1 euró 3 cent volt egy dobozzal.
2018. jún. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 ede1219 ***** válasza:
100%

Tej +,8%-os: 79 cent;

Pick szalámi: 11 Euro/ Kg;

1/2 kg-os sütemény 99 cent, ugyanaz otthon a Lidlben 599 Ft.

2018. jún. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 ede1219 ***** válasza:
Tej 3,8
2018. jún. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!