Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek kaphatok szociális...

Szerintetek kaphatok szociális ösztöndíjat?

Figyelt kérdés

A háztartásomban az összeskereset összege 260 ezer forint és hárman lakunk itt.

Valahol olvastam, hogy mintha figyelenbe vennék az itt élők iskolai végezettségét is, de lehet hülyeséget mondok. Egyébként mindketten csak általános iskolát végezte el. Az egyetemtől pedig jelenleg 130 km-re lakom.

SZTE-ÁOK-ra jelentkeztem, így Szeged érdekelne elsők között.



2018. jún. 16. 07:39
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
Remélem nem.
2018. jún. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%
260-ból 3-an? És még segélyt akarsz?
2018. jún. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát én Debrecen ugyan, de kb 190-200 az összkereset, erre vagyunk 5-en, szintén 130 km-re lakom, de az nem sokat nyom a latba. Na és így ezekkel együtt sem kapok maximális szociális ösztöndíjat...szóval nem tudom te kapnál-e, de ha igen, akkor se túl sokat, ha reálisan nézzük. Viszont próbálj meg jól tanulni, rajtam sokat segít a tanulmányi ösztöndíj. :)
2018. jún. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem meg hogy mire számíthatok, mert a hét eleji hatalmas vihar megrongálta a házunkat, és most pl nem is tudunk benne lakni. Gondoltam megérdeklődöm hogy bármilyen juttatásra jogosult vagyok-e ami esetleg egy kicsit is segitene.

Nagyszuleimmel elek, papa nyugdijas, mama meg bolti elado, ezert jutott eszembe a szoc osztondij. Nem segelyre ehes semmirekello vagyok csak probalok mindent kihasznalni, de a diakhitel igy is elkerulhetetlen mert nem tudjak fizetni az egyetemet onerobol, hiaba can havi 260 ezer, mellette van hiteltartozas is.

2018. jún. 16. 09:19
 5/5 anonim ***** válasza:
18%
Akkor lehet.
2018. jún. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!