Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meddig érvényes a diákogazolvá...

Meddig érvényes a diákogazolvány, meddig jár a családi pótlék? A családi pótlékot tényleg nekem kell visszamondanom? És mi ez az igazoló lap?

Figyelt kérdés

Május 31.-én lett meg a szakmai vizsgám.

Anya azt mondja,hogy most be kell mennem az iskolába és hozni valami lapot,ami igazolja,hogy már nem járok oda,hogy lemondja a családi pótlékot.De ha én kérek ilyen lapot,a tanulói jogviszonyom megszűnéséről,akkor visszaveszik a diákigazolványomat is?Mert az októberig érvényes,nehogy visszavegyék.Tovább akarok tanulni.Azt se értem,hogy miért nekem kéne lemondani,amikor eddig magától megszűnt.Több osztálytársam automatikusan nem kapott,mert elmúlt 20.



2018. jún. 22. 02:14
 1/3 anonim ***** válasza:

A diákot le kell adni, viszont kapsz egy A/4-es papírt, ami ideiglenes diákként szolgál október 31-ig. Ezen az van feltüntetve, hogy a kiállítás oka, hogy a jogviszonyod megszűnt, de ezzel a papírral a határidőig minden kedvezmény ugyanúgy megillet, mint a plasztikkártyával.

A tb-re kell rákérdezni, mert úgy tudom a jogviszony megszűnése után 45 napig még biztosított vagy, de utána neked kell fizetni havi 7320 Ft-ot, amíg nem lesz bejelentett munkahelyed (mert ezután a munkáltató intézi).

2018. jún. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én decemberben töltöttem be a 20-at, ezért tanév végén küldtek automatikusan egy papírt a szüleimnek, hogy megszűnt a családi pótlék. De ez nincs összefüggésben azzal, hogy a diákigazolványodat elvegyék, az mindenképpen október 31-ig érvényes.
2018. júl. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Előző vagyok, vagy ha el is veszik, mindenképpen adniuk kell ideiglenes diákigazolványt addig.
2018. júl. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!