Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gyerektartas mellett, rendkívü...

Gyerektartas mellett, rendkívüli költségként kérhető az apától a bolcsikezdés osszegenek a fele? Iskolakezdés rögzítve van felesben, bírósági megállapodásban, de a bölcsi es az ovi nem.

Figyelt kérdés
30ezres gyerektartas van megállapítva es 20 e körül lesz minimum a bölcsikezdes.
2018. jún. 24. 13:20
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
A gyerektartáson kívül semmit nem követekhetsz az apától. kérni lehet, de csak töle függ, hogy van-e kedve erre is fizetni.
2018. jún. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De kérhetek, iskolára, nyelvtanulasra, iskolakezdésre,osztaly kirándulásra összegszerűen meg van határozva ezeknek a max összege. Sőt, maganorvos igénybevétele eseten is felezunk. Azt nem tudom miért maradt ki a bolcsi meg az ovi.

De nyilván bárki beláthatja, h 30 e Ft az semmi..főleg amikor mar zsebpénzt is kell adni :)

2018. jún. 24. 18:40
 3/10 anonim ***** válasza:
Mire fogsz költeni bölcsikezdésre?
2018. jún. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ágynemű, agynemuhuzat, Pléd, derekalj, lepedő, min. 7 tréning alsó, bodyk, pólók, benti minőségibb szandi (szamos), kinti cipo..ilyesmik. Szandibol mar néznem kell a köv méretet, mert ugye nő a lába.

Az ágynemű rész csak 10e.

2018. jún. 24. 21:27
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Mondjuk nem muszáj 10 ezerért venni ágyneműt! A többit meg amit felsoroltál amúgy is kell venni, ha nem jár bölcsibe akkor is. A lába akkor is nő, ruha is kell!
2018. jún. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A bolcsi varratja meg 10 e-ért, h mindenkinek egyforma pledje, agynemuje, huzatja, lepedoje, derekalja legyen. Aztán minek vennék őszre szandált? Minek vennék egy méretből ennyi treningalsot, bodyt (hacsak nem akarnék munka utan mindig mosni )? Ott is bentkell tartani 2-3 db-ot ...szóval, nem, nem kellene ennyi ruha amúgy is.

De igazából nem is magyarázkodni akartam, csak kérdeztem vmit.

2018. jún. 25. 05:44
 7/10 anonim válasza:
100%
Nem szeretnélek bántani, de szerintem örülj annak amit kapsz. Tudod hány anya neveli teljesen egyedüli a gyermekét? Hányan örülnének ha csak a gyt-t megkapnák minden hónapban, nemhogy még mindennek a felét! Tudom, két szülő van, de te már így is nagyon jó helyzetben vagy a leírtak alapján más anyákhoz képest
2018. júl. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Annyira nem vigasztal, h más egyedul neveli gyt nélkül a gyereket. Mondjuk azokat az emberek nem is tudom hogy neznek tükörbe.

olyan terheket ró az anyára az egyedüli gyereknevelés, ami pénzben nem megvalthato. Szabadidő? Mi az? Új párkapcsolat ? Mikor? Új munkahely? Kinek kell egy kisgyerekes anyuka? Félelem táppénzre menni mert rossz szemmel nézik es leepitesnel en leszek az első akit kivágnak?

Kieső jövedelem táppénz miatt , plusz gyógyszer kivaltas?(kvázi buntetve vagyok mert a gyerekem beteg??) Lehetne meg sorolni..apuka pedig? Hmmm, neki kikerült 30e A zsebéből es ezzel ennyi..(mert persze nem fizeti ki a felet a rendkívüli ktg elénk)ha akarja megnézi a gyereket, ha akarja nem...ha en nem engedném a lathatast engem bűntetnenek..neki mehet a partizas, csajok, zeró felelősség, munkahely valtasnal nem diszkriminálják, semmi gondot nem jelent a saját gyereke, mert en intezek minden betegséget, éjszakai felkelést stb.

Hogy van ez igy összerakva könyörgöm ??

Olvastam, h lassan bevezetik a bírói gyakorlatba a szabadidő pénzbeli megvaltasat az anyuka részére, ha apuka kényelmes élete pl nem engedi meg ha pl edzésre elhordja a gyereket. Már ez is vmi enyhítés az anyukának, de meg mindig iszonyú szívás az élete, ha családon belül nem kap némi segítséget.

2018. júl. 5. 06:06
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Bennem csak az a kérdés merült fel, hogy ha apuka ilyen mint ahogy leírtad, akkor miért szültél neki gyereket?

Mert ha szétmentetek, és most bulik, csajok, pia, szabadidő ezerrel, akkor korábban se volt az a tipikus apukának való férj.

Csúnyán hangzik, de nem kötelező szülni.

Illetve inkább azt mondanám, hogy a megfelelő emberrel kell gyereket vállalni. Ha pedig csak becsúszott és neked is ekkora teher, akkor nem muszáj megszülni.

Nem leszek népszerű ezzel a válasszal de ez így van.


Tényleg inkább örülj neki, hogy fizet amennyit fizet és ne akarj még követelőzni.

Ha a gyerek 17 évesen autót akar, mert mindenkinek van a suliban, akkor majd szólsz apukának, hogy kapjon össze 2-3 misit, mert a gyereknek autó kell? Vagy ba 10 év múlva okostelefonért rágja a füled azt is felesbe apukával?

Sokkal jobb helyzetben vagy mint sok másik anyuka. Ismerek olyat ahol apuka lemondott a lányáról csakhogy ne kelljen gyerektartást fizetni (nem tudom erre ma van-e lehetőség, akkor még biztos volt).

2018. aug. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utólag már en is okos vagyok...

Es soha nem bántam meg a gyermekemet, még egy pillanatra sem. Ő sem.

És igen, elvárom, hogyha ketten vállaltuk őt, ketten is viseljük a vele járó anyagi terheket (is). Azért hívják apukának, nem díszpintynek.

2018. aug. 28. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!