Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi lenne a megoldás? Van egy...

Mi lenne a megoldás? Van egy egyszobás lakásom a fiammal lakunk ebben a lakásban de ez már nekünk nagyon kicsi. Szeretnénk Pestre is felköltözni de passzív baros vagyok.

Figyelt kérdés

Pesten drágák a lakások és nem tudom hogy egyátalán tudnék e felvenni hitelt mert kevés a fizetésem.


Mit csinálnátok a helyemben?


Köszönöm a kedves válaszokat!


2010. jún. 17. 16:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Vállald be a pesti külvárost. Sok utazással, de jó levegővel jár. Vagy a belváros kevésbé felkapottabb részén. Tudom, a nyolcadik kerülettől mindenki fél, de Én laktam ott pár évet és egyáltalán nem gázos. 10 éve még valóban az volt, de mostanában rehabilitálják, ami azt is jelenti, hogy még befektetésnek se rossz.

[link]

[link]

[link]


Persze menjen el azért dolgozni a fiad is és spóroljatok, amennyit tudtok, minimális kölcsönnel lehet pesten lakást venni, legfeljebb fokozatosan újítjátok fel. Mi is ezt csináljuk most, minden hónapban rászánunk kb 10e ft-ot és olyan jó látni, ahogy szépül folyamatosan :)

A lényeg, hogy merj belevágni, mert egyáltalán nem lehetetlen a dolog :) Csak előtte keress magadnak legalább állást, mert azt itt se könnyű találni, a párom fél év alatt talált magának csak munkát...

2010. jún. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


És még csak egy oldalt néztem nagyjából át :)

2010. jún. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen kösznöm a kedvességed és igen be szeretném vállalni majd mert ami ittvan már ki mondom Nógrád megyében az valami borazalom :S Nagyon aranyos vagy hogy linkeltél:) Te mióta élsz pesten jó neked ott?


Köszi mégeggyszer!

2010. jún. 17. 19:50
 14/16 anonim ***** válasza:

Hát de akkor mi az elsődleges cél, hogy nagyobba költözzetek, mert kevés a hely, vagy az, hogy Pesten lakjatok?

Ugyanis nagyobbat csak vidéken tudtok igazából találni, ha Pestre mentek akkor be kell vállalni a szűkösséget...


Egyébként hozzátenném, hogy sokan csalódtak már abban, hogy azt gondolták, h attól, hogy Pestre költöznek majd megoldódik minden probléma....könnyű azt mondani, h "ebben a régióban nincs munka, hátrányos helyzetű stb. stb.) Én egy még Nógrádnál jóval hátrányosabb helyzetű régióban élek (Ormánság), és igaz, lehet, hogy nehezebb, de lehetséges kitartással, és türelemmel jó munkát találni, és eszem ágában sincs elköltözni.....Pesten meg tudtommal amúgy is magasabb költségekkel jár az élet.

2010. jún. 21. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én is felbosszantom magam a spórolj a nagyobb lakásért, segítséget.


Főleg azért mert írja: keveset keres.


Mégis miből gondolja az aki ezt ajánlja? A kevésből maximum egy új tv-re lehet összegyűjteni, de nem egy lakásra.

Szerintem nem marad más, csak a várakozás, hogy lekerüljön a passzív bárlistáról. Vagy családi segítség a hitelfelvételhez. Vagy munkahelykeresés a több pénz érdekében.

De kevés pénzből lakásra gyűjteni szerintem nevetséges ötlet így 2010-ben Magyarországon.

2010. jún. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

khr listás

van egy 4,5 millás ingatlana 1,1 millával megterhelve

keveset keres

a felnőtt fiával él együtt, aki nem dolgozik


mondjatok már nekem egy olyan hülye bankot, aki erre ad hitelt


ki kell adni a mostani lakást, munkásszállóra költözni és gyűjtögetni évekig, mert 40-60% önrész nélkül nem lesz soha lakása hitellel...és pesti viszonylatban a 3,4 milla, ami maradna a lakáseladásból, max 30 %

2010. jún. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!