Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Online vásárlás > pénz visszas...

Online vásárlás > pénz visszaszerzése?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozótól rendeltem csempét online. A vételárat (~80.000 Ft) előre átutaltam. A szállítás a megbeszélt időponton (egy hete) túl sem történt meg, a telefont pedig nem veszik fel.

Milyen (jogi) lépéseket tehetek meg/kell megtennem, hogy visszakapjam a pénzt?



2018. júl. 2. 19:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Küldjek a szolgáltató holnapon megadott székhelyének, levelezési és az üzlethelyiség címére tértivevényes levelet, s ha arra sem reagál, forduljak az illetékes békéltető testülethez?
2018. júl. 2. 19:27
 2/5 A kérdező kommentje:

A honlapon az volt írva, hogy 3-7 munkanap a szállítási idő. Június 5-én rendeltem, és megbeszéltem, hogy június 26-ára kérem a szállítást.

Az ÁSZF-ben ez van:

"A Szolgáltató - eltérő megállapodásának hiányában - a szerződés megkötését követően késedelem nélkül, de legkésőbb harminc napon belül köteles a Fogyasztó rendelkezésére bocsátani (kiszállítani) a terméket. Külfölről történő megrendelés esetén, legkésőbb 60 napon belül."

2018. júl. 2. 19:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem derült ki, hogy külföldről rendelt terméket vásároltál vagy itthonit? Mindenesetre az ÁSZF-t még nem szegte meg, mert nem telt le sem a 30 nap, sem a 60 nap.

Építőiparban könnyen előfordulhat csúszás.

felesleges tértivevényes levelet írnod. nem tudom, hányszor és mikor hívtad, de munkaidőben és többször érdemes keresni telefonon. Ha ez nem megy, akkor email, mert annak írásos nyoma van.


Ha külföldről rendelendő terméket rendeltél és lejár a 60 nap és még mindig nem éred el, akkor pedig érdemes az email címre megírni, hogy kéred a pénzed visszautalását, majd ha ez nem történik meg, egy pár nappal későbbi emailben belengetni a fizetési meghagyás által való behajtás lehetőségét.

ha erre sem reagál, akkor pedig rendőrségi feljelentés - de ki kell várnod a megadott időpontokat és mindent emailben, hogy legyen nyoma, tudd bizonyítani a felszólításokat.

2018. júl. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Megoldódott a probléma.

2018. júl. 3. 18:05
 5/5 anonim válasza:
Szia! Megkérdezhetem, hogy Veres Katinka volt-e ez a vállalkozó? Hogy oldódott meg a probléma végül?
2019. nov. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!