Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol lehet névtelenül jelenteni...

Tomaaak kérdése:

Hol lehet névtelenül jelenteni ha egy dolgozónak nem számolják el a ledolgozott óráit?

Figyelt kérdés
Ismerősöm dolgozik egy boltban. Hivatalosan hattól egyig, délután egytől fél nyolcig. Az igazság hogy egy órával nyitás előtt menni kell és délután zárás után is egy órát maradni kell, ami nincs elszámolva. Így szombaton és vasárnap is kell dolgozni heti - havi óraszám. Persze papírok úgy vannak csinálva hogy a hatóság nem talál hibát, dolgozók meg féltik a munkahelyüket, mert nincs más lehetőség, Somogyban kevés a munka lehetőség. Hogyan lehetne névtelenül jelenteni valahova, hogy ne így profitáljon egy cég hogy a dolgozóit kihasználja. Fizessen annyit, amennyit dolgoznak neki. Vélemény?
2018. júl. 10. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy névtelen bejelentéssel mi tudnak kezdeni ha a boltos tudja papírokkal igazolni hogy ő legálisan csinálja a dolgot?
2018. júl. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben a bizonyítás nehéz.

Ha bejelentést teszel a munkaügyi hatóság felé, csak akkor tud kezdeni ezzel a bejelentéssel valamit, ha bizonyítani is lehet. Maximum még a tanúztatás jöhet ilyenkor szóba, de ebben az esetben is az a helyzet, hogy a dolgozó ezt mondja, a munkáltató meg az ellenkezőjét. Az ellenőr mégis hogyan döntse el, hogy ki hazudik?

A munkaügyi hatóság nem foglalkozik névtelen bejelentésekkel, viszont kérheted, hogy ne fedjék fel a kilétedet, amikor ellenőrzik a céget.

Valamint nem kell, hogy a panaszt tevő a cég munkavállalója legyen, bárki tehet bejelentést.


Kormányhivatalokban találod a hatóságot.

2018. júl. 11. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Ismerősöm dolgozik egy boltban.

Somogyban kevés a munka lehetőség. "


Ja, persze, hogy meg fogja "köszönni" az ismerősöd, ha bejelented a céget és Ő meg esetleg elveszti a munkahelyét. Vagy nem is az ismerősöd, akinek ennyire a szívén viseled a sorsát, hanem Te dolgozol ott, csak nem merted így kiírni? :-)


"Hivatalosan hattól egyig, délután egytől fél nyolcig."

Mondjuk egyik sem teszi ki a 8 órát - tehát nem csoda, ha előbb kell bemenni és későbbig maradni.


Nyilván nem szabadnap nélkül dolgoznak szombaton is, meg vasárnap is - azt is megkapják valamikor.


Ezzel korántsem akarom védeni a boltost, csak tudod látom, hogy olyan magasak az adóterhek, hogy a kis boltok mennek tönkre egymás után - a multik meg lefölözik a hasznot és viszik ki az országból a nyereséget :-( ("Jó esetben" befektetnek és nyitnak egy újabb üzletet)

2018. júl. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, papíron nem dolgoznak nyolc órát és így nem kell még egy embert felvenni a hétvégi nyitvatartáshoz.

Aki nem lakik Dél-Somogyban az nem is tudja elképzelni hogy mi megy itt.

Csak én gondoltam hogy van lehetőség arra hogy névtelenül lehet jelenteni ezt valahova. Reggeli hat órai nyitás ellenére ötkor, vagy előtte dolgoznak bent a csukott ajtó mögött ..

Itt még megy a szlogen, ha nem tetszik jön más... Valóban jön más, mert nincs egyéb lehetőség. esetleg közmunka.

Köszönöm a válaszokat!

Pénz beszél, kutya meg vau-vau..

Bízok benne hogy lesz változás és nem a multikra mutogatnak. Van baj máshol is..

2018. júl. 11. 13:59
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

"Aki nem lakik Dél-Somogyban az nem is tudja elképzelni hogy mi megy itt."


Te csak azt hiszed. Egész más régióba vagyok de itt is megy a c*gánykodás egy rengeteg dologgal egy cégnél. (legalább is egy amiről én tudok mindenről) pedig több milliárdos forgalmú nagy cég. Aztán itt is szarba sincsenek véve a munkavállaló jogai. De ha valaki bejelentené ők megmutatnának mindent papíron hogy szabályos és csókolom. Bármilyen ellenőrzés jön, arra az 1-2 órára minden puccba van vágva, mert persze mindig előre tudnak róla. Aztán elmennek megint minden teljesen szabálytalan módon. Ez nem csak egy országrészre jellemző dolog, ez az egész kva ország erre épül rá..

2018. júl. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Reggeli hat órai nyitás ellenére ötkor, vagy előtte dolgoznak bent a csukott ajtó mögött .."


Kérdező, dolgoztál te már kereskedelemben életedben? Szerintem nem - de igazából nem is kéne, csak egy kicsit belegondolni a dolgokba.

Ha 6 órakor van nyitás, akkor nem mehetnek be 6-ra a dolgozók: pl. egy közértben meghozzák a pékárut ládákba, azt ki kell pakolni a polcra/eladótérbe, mire jönnek a vevők. A szalámikat nem szokták bennhagyni a pultban, hanem éjszakára átteszik jobban hűtő hűtőkbe (nem nyitott)

De pl. az előző napról otthagyott váltópénzt is át kell számolni, pénztárgépet nyitásra beüzemelni, takarítani stb. pl. próbáltál már úgy felmosni, hogy közben a vevők összetapossák? mintha semmit nem csináltál volna.

És továbbra sem értem, miért aggódsz az "ismerősöd" miatt - ha neki nem tetszik, majd lép. Nem kell beavatkozni más életébe. Arról nem beszélve, hogy nem látod a jelenléti ívet, gondolom, nem tudod, kinek mikor van szabadnapja - szóval szerintem külsősként nincs elég rálátásod a dolgokra.

2018. júl. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: még mielőtt bárki félreértené: nem a boltost védem, csak úgy látom, a kérdező némely dolgokkal nincs tisztában - ráadásul utálom a névtelen bejelentést.

Ha valaki csinál valamit, vállalja a felelősséget a tettéért!

2018. júl. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A kérdező vagyok..

Igen úgy gondolnom hogy a boltost véded.

Szerintem is mindenki vállalja a felelősséget a tetteiért, a munkáltató is. Tudatában azzal hogy fekete dolgot tesz és bele kényszeríti a dolgozóit ebbe.

Te vagy az aki megerősített, hogy sajnos névtelenül de jelenteni kell ezt. A névtelenség sajnos csak a járható út, de a kihasználó munkáltató ezt az egy utat hagyta.

Hatóság nyitott a dologra!

Köszönöm mindenkinek a pár sor véleményt, nagyon köszönöm!

2018. júl. 14. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!