Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Házasság utáni vagyon? Fele-...

Házasság utáni vagyon? Fele- fele? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Pár hónap múlva összeházasodom a párommal utána elkezdenénk építkezni. Nekem van egy építkezési telkem amit a szüleimtől kaptam ajándékba. Az építkezésbe a parom kb 50% adna és én meg 20%ot a maradék 30%ra meg kölcsönt vennénk fel, ami az én nevemen lenne. A párom szerint ha összeházasodunk akkor szét kellene iratnunk a telket kétfelé, de persze ez nekem annyira nem tetszik meg a szüleimnek sem. A ház is két néven lenne, de ő ezt nem érzi igazságosnak, mert ha a telek csak az én nevemen van akkor a ház miert legyen két néven ha ő adja a pénz nagyobb reszet. Hogyan lenne ez igazsagos ? Fizesse ki a szüleimnek a telek felét és irassuk a telket két névre ?

Köszönöm a válaszokat

28/N


2018. júl. 13. 18:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%
Igaza van a barátodnak. Mit kezd egy fél házzal, ami más telkén áll?Eladhatatlan.
2018. júl. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
Igaza van a párodnak. Ő adja a több pénzt a házhoz, a ház mégis közös lesz. Te adod a telket, de az a tiéd marad? Miért kellene kifizetnie a telket? Te adod a 20%-ot és a telket, ő adja az 50%-ot.
2018. júl. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De ha kölcsönt veszünk fel ami az én nevemen lesz, akkor jobb ha a telek csak az én nevemen van, nem ? Szüleim meg azt mondjak hogy azt a telket nekem vettek, nekik ő még akkor idegen volt, azt mondjak hogy az házassah előtt szerzett vagyon. De a páromat is megértem mert ő ad a házba több pénzt és az meg feleződik. Nem tudom hogy lenne jobb, hogy mindenki boldog legyen
2018. júl. 13. 20:45
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
és, ha azt a 30%-ot visszaadod majd a párodnak, hogy felesbe legyen a ház? Mondjuk ezt én se nagyon vágom, hogy működik, mert ha esetleg gond van eladni csak telekkel együtt tudjátok, szóval akkor valamivel a párod 50% alatt kapna reálisan, mert a telek a tied.
2018. júl. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, a telek házasság előtt szerzett vagyon, mint ahogy az a +30% is, amennyivel a párod többet ad bele. Attól, hogy a hitel a te neveden van, attól azt még közösen fizetitek. A párod szüleit nem zavarja, hogy a fiuk több pénzt ad bele a házba?
2018. júl. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Elméletileg az a penz amit hazassag utan keresünk az is feleződik, ugyhogy ha vissza akarnám adni neki a 30 %ot akkor lenyegeben csak az egyik zsebembol a masikba tennem at a pénzt. A párom szülei nem foglalkoznak semmivel sem egyelőre, nem tododnek vele hogy a fiuk többet tesz bele.
2018. júl. 13. 22:47
 7/12 anonim ***** válasza:
Biztos jó ötlet összeházasodni, ha ennyire anyagiasok vagytok egymással? Nekem van egy felújítandó házam és egy nyaralóm, a férjemnek jó fizetése. Közösen veszünk fel hitelt, a CSOK miatt ajándékozással a ház 50%-át neki adtam. A közjegyzői díj csökkentése miatt a nyaraló maradt az én nevemen, de a valóságban minden közös. Elég megküzdenünk a bürokráciával, nem hogy még egymással is sakkozni kelljen!
2018. júl. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem mi vagyunk anyagiasak hanem a szüleim....nem tudom h ezt féltésnek e nevezzem vagy anyagiasságnak. Őket is megértem de a páromat is. Eddig én is ugy gondoltam hogy szétiratjuk a földet azert cserében mert ő többet tud az építkezésbe beleadni, csak aztán a szülők közbeszoltak most igy egy honappal lagzi előtt és az építkezés előtt.
2018. júl. 13. 22:58
 9/12 anonim ***** válasza:

De ez a ti házasságotok lesz! Nagyon szertejük mi is a szüleinket, meghallgatjuk a véleményüket, elfogadjuk hogy féltenek de vannak dolgok amikbe nincs beleszólásuk!


Ha mindenbe ilyen szinten beleszólnak nem lesz jó házasságotok, ez már most borítékolható! Felnőttek vagytok, álljatok a sarkatokra ha valamiben nem értetek egyet! Először lehet, hogy megsértődnek, de aztán hidd el, hogy be fogják látni, hogy kirepültetek!

2018. júl. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem sétáljatok el egy ügyvédhez, aki elmagyarázza nektek a külön vagyon és a közös vagyon fogalmát, majd kössetek egy jó házassági szerződés, amiben ezeket tisztázzátok!


A házasság előtt szerzett vagyon külön vagyon is marad, nem lesz közös. Csak ezt később a váláskor már neked kell bizonyítani, szóval jobb ezeket előre tisztázni.

2018. júl. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!