Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rossz telefonszámot adtam meg...

Rossz telefonszámot adtam meg egy internetes rendelésnél és előreutalással ki is fizettem a csomagot az oldalon, szerintetek az ember akié a rossz telefonszám belopja a cuccot?

Figyelt kérdés
4 napja rendeltem egy angol webshopból és elírtam egy számot a telenfonszámnál. Minden más adat helyesen lett kitöltve. Előreutalással fizettem, ma írtam emailt és facebook pm-et is a cégnek. Szerintetek van bármi esély is rá, hogy ne lopja be az ember az ingyen cuccot akinek a telefonszámát adtam meg?

#rendelés #kapkodás #telenfonszám
2018. aug. 4. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Mennyi szerepe van egy telefonszámnak? Minimális, esetleg a futár szól neked hogy jön, de attól még a TE címedre fog menni, mert arra van címezve a csomag. Ebből annyi hátrányod származhat, hogy nem tudnak felhívni.


Nem is lehet ilyen módon ellopni a csomagodat.

2018. aug. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A telefonszámmal meg lehet változtatni azt, hogy hova szállítsák a csomagot. Ezért gondolom, hogy ezt most beszoptam.
2018. aug. 4. 11:51
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A másik telefonszám tulajdonosa honnan értesülne arról, hogy a te csomagod létezik? Ha meg is lehet a számmal változtatni, szerinted küldenek neki SMS-t vagy bármilyen tájékoztatást erről direkt módon? Mert ha nem, akkor szintén nincs miről beszélni.
2018. aug. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Thank you for your order from SiS (Science in Sport) Limited. Once your package ships we will send you a tracking number."


Igen, sajnos küldenek SMS-t.... :(

2018. aug. 4. 12:00
 5/11 anonim ***** válasza:
Emailt küldenek. Amúgy tényleg ostoba vagy, ha azt gondolod, hogy egy tracking number ismeretében el lehet téríteni egy csomagot.
2018. aug. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azt vágom, hogy a tracking number-rel látni lehet hogy épp hol van a cucc, de abban nem vagyok biztos, hogy ha felhívja a rossz számot a szállító akkor meg tudja változtatni hogy hova szállítsák.
2018. aug. 4. 12:18
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom életszerűnek. Ha engem felhívnának hogy jön egy csomagom (alaptalanul), gondolkodás nélkül mondanám hogy én nem rendeltem semmit, és már ott tisztázódik. Ne gondold hogy több a rossz ember, mint a jó. Ha valaki mégis megpróbálná behúzni a csomagodat, még mindig ott van az a része, hogy rengetegen vásárolnak utánvétellel - ha neked azt mondják hogy jön egy csomagod, akkor átvételnél számíthatsz arra hogy fizetni kell, akár sokat is, és ezt vakon bevállalni nagy merészség.

A következő dolog az átadás-átvétel: aláírást, jobb esetben SZIG-számot is kérnek, a futár könyveli hogy ki és hol vette át. Extrém esetben jogi útra terelve a dolgot simán visszakövethető az illetéktelenül átvevő, nem tűnik el csak úgy a csomagod vagy pénzed.

2018. aug. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát reméljük akkor a legjobbakat, köszi a gyors válaszokat. x)
2018. aug. 4. 12:35
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod, hogy melyik futárcég hozza, akkor felhívhatod a magyar ügyfélszolgálatot és megkérdezheted, hogy át tudják-e írni a rendszerben a telefonszámot a tiedre.
2018. aug. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hivd fel a telószámot amit megadtál. Lehet nem is él a szám.


Egyébként simán lebukna az illető, ha mégis le akarná nyúlni.


A rendelési azonositó kevés önmagában.

Minimum egy vezeték és keresztnevet kérnek, esetleg cimet is biztonsági okokból. Szerintem még születési dátumot is.

2018. aug. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!