Mi eri meg 2018-ban?

Figyelt kérdés
A tavaj nyari fizetesembol 16 evesen vedtem 2g 24k aranyat a banktol befektetesnek de nem magyon jott be mert a banki arahoz kepest most kb 150 lejt/ront veszitek. Ugy vedtem eszre hogy kb 5 gramtol felfele eri meg befektetesre. Szerintetek mi eri meg jobban 10gram 24k arany vagy 500gram ezut? Kb midt ketto 350 euro. Szerintem ez ezust mostanaban nem eri meg mert majdnem fojamatosan csoken az ara?

2018. aug. 12. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi, ha ennyire nem értesz hozzá.
2018. aug. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jelenleg 17 eves vagyok nem ertek hozza sokat ez igaz de progalgatom a magam boren megtanulni hogy mi hogy eri meg es milyen mennyisegben... De ha esetleg valami tanacsot szeretnel adi azt elfogadom. :)
2018. aug. 12. 19:45
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

2 gr arany olyan kis mennyiség, hogy azon semmiképpen nem tudsz nyerészkedni - aranyat egyébként is hosszútávú befektetésre szoktak venni.


Az aranynak, amíg nincs nagy világpiaci válság (ki tudja, mikor jön a következő??), addig nem nagyon fog emelkedni az ára. Az ezüst kb. ugyanez...


Azt meg senki nem tudja megmondani, hogy mikor minek fog felmenni vagy lemenni az ára. A román árakkal Magyarországon meg még kevésbé vagyunk tisztába.

2018. aug. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt a kis mennyisegu arany vasarlasara mar rajodtem hogy nem jo. Akkor ennyi volt ez elso fizum elolege es mindenfele kepen ere akartam kolteni es nem akartam varni azert let csak 2 gram. Eloszor azt hidtem hogy mivel elegi keveset adtam erte (ami kasebb kiderult hogy araban volt csak en nem voldtam tiszteban vele) par ev mulva legalab egy kicsit tobbet fog erni es megveregethetem a valam hogy milyen ugyes voltam hogy egy kis profitom is van meg akkor is ha nem volt eszemben eladni.

A valsagalmeg igazad van en szemely szerint ugy latom hogy valamikor a kozel jovoben megint varhato lesz egy valsag.

2018. aug. 12. 20:30
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Nézd, én jóval a válság előtt, amikor mindenki a dollár halálát és az euró erősödését jósolta, vettem dollárt 200-ért. Nem kicsit néztek hülyének. Aztán 10 év alatt felment a dollár egészen 270-280-ig, szóval nem lett vége és jól megerősödött. Ennyit arról, mennyire lehet kiszámítani a jövőt :D


Lehet, hogy hosszútávon jól jársz még azzal a 2 gr arannyal is. Mindenesetre jól tetted, ügyes voltál, hogy azt vettél, mert viszonylag értékálló - sokkal okosabb dolog, mint egy mobiltelefonba "fektetni", ami 2 év alatt már elavult vacaknak számít és "mehet a kukába" :-)

2018. aug. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%

"Szerintem ez ezust mostanaban nem eri meg mert majdnem fojamatosan csoken az ara?"


Szia, a BlackRock-nal vagyok fejvadasz, a befektetoi tehetseged felkeltette irodank figyelmet, szeretnenk mihamarabb csapatunkban tudni, kerlek add meg az elerhetoseged!

2018. aug. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
8%
Uh, az komoly cég lehet, ha gyakorikérdéseken fejvadászol tinédzserek össze diákmunkázott pénzére. xD
2018. aug. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
7-es: Szarkazmus mond neked valamit?
2018. aug. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%
Nem volt egyértelmű, teljesen hitelesen adtad elő magad. :D
2018. aug. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Amugy a 350 euro csak a fele a nyaron osze gyujtot fizetesnek de nici se ertelme se kedevm azz egeszet ilyenbe forditani. Szerintem it le lehet zarni a valaszokat mert mar nem jon tobb komoy valasz.
2018. aug. 13. 05:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!