Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt "íródik...

Mennyi idő alatt "íródik jóvá" egy befizetett csekk?

Figyelt kérdés
Ha 11 óra körül befizettem egy telekomos csekket postán, mikor érkezik meg hozzájuk? Pl.: hogy az mobilalkalmazásban is lássam.

2018. aug. 15. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Nemrég vettünk autót, akkor a biztosító azt mondta, figyeljünk, hogy időben befizessük a csekket, mert 3-4 nap is lehet, mire hozzájuk megérkezik a befizetés.

De ha annyi nem is, ma még biztosan nem fogsz belőle semmit látni.

2018. aug. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2 munkanap.
2018. aug. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első: akkor nem azt figyelik a határidőnél, hogy számít mikor adod fel, hanem mikor érkezik meg?
2018. aug. 16. 04:48
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Jogszabályilag akkor fizetted meg a tartozást, amikor a postán feladtad. A közmű-szolgáltatók legújabb dilifeknije egy ideje, hogy a fizetési határidőre megérkezzen hozzájuk a pénzük. Pedig ha a fizetési határidő napján feladod postán, az határidőben megfizetettnek minősül jogilag. Te arról nem tehetsz, hogy az átfutási idő csigalassúságú.
2018. aug. 16. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Első vagyok. A mi esetünkben ez külön fel volt tüntetve piros betűkkel az online felületükön is. Én is úgy tudom, hogy a befizetés ideje számít, de simán el tudom képzelni, hogy ha előre szólnak, hogy addig érkezzen be, akkor náluk ez így van. Meg én egy biztosítóról beszélek, ahol az ember jó esetben egy évben egyszer fizet, lehet, ott más szabályok vannak, mint a rezsiszámláknál. De az biztos, hogy kell pár munkanap, mire könyvelik.
2018. aug. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2018. aug. 16. 15:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Más kérdés, hogy mikor érkezik meg, és más kérdés az, hogy mikor könyvelik úgy le, hogy te is lásd.
2018. aug. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bubusska válasza:
általában 3-5 munkanap
2020. ápr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!