Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladóknak miért baj hogyha...

Eladóknak miért baj hogyha 10-20 ezressel fizetek, ha kártyával fizetek vagy ha pontosan de apróval fizetek?

Figyelt kérdés

Ma ittam egy kávét a balatonfüredi sétányon és közölték hogy 1000 ft alatt nem lehet kártyával fizetni. Mondom semmi gond, akkor adok készpénzt, egy 20 000 forintos volt nálam. Erre ők hogy nem tudják beváltani. Aztán kiderült hogy mégis be tudják váltani (csak nem akarták először).

De azon is kiakadtak múltkor hogy 1800 forintos terméket 100 forintossal fizettem ki (forintra pontosan).


2018. aug. 18. 16:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

lusták a kis üzletek vállakozások a véltópénzt megoldani


pedig törvényileg kötelesek visszaadni


ez egyre gyakoribb probléma, én is találkozok ezzel sürün

2018. aug. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
Azért mert bevett szokás a csöves vendégszerű vásárló lényeknél hogy ott direkt a váltás miatt ülnek be egy teára vagy vesznek napilapot egy olcsó cigivel . Napi 8-10 tróger per pincér esetén a váltó kifogy és csak balhé lesz nekik a vezetőségnél . 100 ft nem gond , lehet ők kerekítenék 1800nál egészre az összeget ami a jatt lenne .
2018. aug. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

A kártyára azért húzzák a szájukat, mert a kártyás fizetésnek jutaléka van, konstrukciótól függően fix összeg vagy %. Ha pl. 50 ft-ba kerül a kereskedőnek egy tranzakció nyilván nem örül, ha 100 ft-os tételt valaki kártyával fizet. Ettől függetlenül ez teljesen szabálytalan, ha kinn van a kártya elfogadó hely jelzés akkor kötelező elfogadni.


A 20.000-esre azért húzzák a szájukat, mert nincs aprójuk, mert vagy mindenki nagy pénzzel fizet vagy mert a főnök egy lusta xar és nem gondoskodik a váltópénzről.


1.800 ft-ra százasokban nem tudom miért húzták a szájukat. 18.000-re megérteném de amúgy ez nem gáz.

2018. aug. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%

Es ha direkt azert ul be? Orulj neki, hogy beult, te proli vendeglatos.

Mellesleg nyugodtan megmondhatod, hogy kartyaval barmennyit fizethetsz, a szolgaltatok kimondottan tiltjak az ilyesmi hatarvonalak meghuzasat, mert beveteltol esnek el. Volt mar olyan dohanybolt, ahol pokhendi modon kozolte a penztaros csaj, hogy 1000 ft alatt nincs kartya. Ket nap mulva veletlenul ellenorizte oket a szolgaltato es hopp, buntetes.

2018. aug. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
Egyebkent te nyomorult, semmirekello, tanyertologato pincerfele: megint a vendegen probaljatok leverni azt a dolgot (rendes fizu, valtopenz), amiert a vezetosegnek nem mertek reklamalni. Ja, mert mashova nem kellesz te f*sdarab.
2018. aug. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"bevett szokás a csöves vendégszerű vásárló lényeknél hogy ott direkt a váltás miatt ülnek be egy teára"


Miért akarná valaki felváltani a pénzét?

2018. aug. 18. 17:07
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

"Miért akarná valaki felváltani a pénzét?"


Pont azert, mert a huszasra a legtobb helyen huzzak a szajukat, vagy varnod kell egy fel orat, mig keritenek eleg aprot.

2018. aug. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%

Nálunk ezért volt baj:


-64Ft a kártyánál a levonás minimuma, 200Ft volt a vásárlási minimum, erről tábla is volt!!!, ha kevesebbre elfogadtuk vonták tőlünk!


-A pénztárban előírás szerint max. 50 000Ft lehet, ennyire van biztosítás is, ha több van és ellopják azért te felelsz, jobb esetben levonják, rosszabb esetben levonják+fegyelmi+repülsz!


A pénztárátadásnál előírás szerint legyen 1db 10e-es, 2db 5e-es, 5db 2e-es, 10db 1e-es, 10db 500-as, a többi meg apróban. Kiszámolhatód hányadik 20 000-es átadása után fogy el a váltópénz!

Pénztárhiány esetén pl. főnök vitt magával 20 000-et, hogy majd később hozza, akkor a váltó leesik 30 000-re, mert papíron ott van, ha többet hagysz elől és nem teszed a széfbe, kapod a megrovást és 3 alkalom után repülsz!


-Apró... nekem 47 205Ft-ot adtak 5Ft-osokban egy szatyorban, számold meg :) Odaadta és ment is volna, hát én megszámoltam 31 005Ft volt, 6201db volt, nem hitte le ő is megszámolta, szerinte OK, ismét megszámoltatta velem és 6202db lett második körben, a többit végül kártyával rendezte...

Főnököm tömegmérés alapján 6000db-nak mondta a hiányt meg vonta tőlünk + 3 órával kevesebb bért adott, köszi kedves vásárló!

2018. aug. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem biztos az volt a baj hogy ott is játszotta az agyax
2018. aug. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%

"Főnököm tömegmérés alapján 6000db-nak mondta a hiányt meg vonta tőlünk + 3 órával kevesebb bért adott, köszi kedves vásárló!"


Miert nem mondtad, hogy szamolja csak le szepen? Ja, hogy nem mered, egyszerubb a vasarlot ocsarolni? Pont az ilyen mentalitas miatt szoktunk titeket szandekosan szivatni egy paran!

2018. aug. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!