Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti hogyan kernetek kolcson? A...

Ti hogyan kernetek kolcson? A tobbi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok az a helyzet hogy elhívtak a baratnoim csutortokre plázázni viszont én holnap azaza szerdán is megyek mert elhivott egy masik baratnom aki nem tartozik ebbe a barati korbe.. És alapvetően jol elunk csak most sok mindenre kellett koltenie a szuleimnek es nem tudnak sok penzt adni.. Es hat ez nem is nagy gond mert egyikunk es ugy akarna plazazni hogy 10000ft os ruhakat venni csak probalgatni meg bandazni tudjatok.. Na es nem akarom a szuleimet egyfolytaba penz keressel zaklatni meg mar nincs pofam se penzt kerni mert mostansag eleg sokat megyek minden fele. Na es 5000ft azert kéne es tudni kell hogy a nagyszuleim eleg jol elnek viszont nemtudom bunkosag lenne e toluk kerni penzt foleg igy 5000ft ot gondolkoztam mar azon is hogy azt mondom anyaeknak akarok venni valamit es nem akarok emiatt toluk kerni (ugyanis nemsokara itt van anyukam es apukam szulinapja is) szerintetek? Adnatok par otletet? Az ekezetert elore is bocsanat csak gyorsan akartam írni.

2018. aug. 21. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Hány éves vagy? Esetleg diákmunkát vállalnál?
2018. aug. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk nem halsz bele ha kihagyod a plázázást.
2018. aug. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A te problémád nem az, hogy kölcsön kellene kérni, hanem az, hogy olyankor is költeni akarsz amikor nincs és ráadásul nem is értelmes dolgokra.


Javaslom ne a kölcsönön agyalja, hanem egyszerűen hagyd ki a plázázást. Majd plázázol ha lesz saját kereseted (vagy kapsz sok pénzt).

2018. aug. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

hát igen, ez a baj manapság. elmész szerdán, elb_szol akkor is 5ezret, aztán mennél csütörtökön, akkor is el kéne b_szni mégegyszer annyit, mert hát lássák már a barátnőid, hogy a bőrőtök alatt is pénz van és te is legalább annyira szórod az 5ezreket naponta, mint ők...még akkor is, ha amúgy nincs így.


ezért volt jó pár éve, amikor még voltak különségek, és akinek volt pénze, az járt minden nap plázába verni a szülei pénzét. a többiek meg megvoltak nélküle, és nem érezték magukat különcnek...


most persze, mindenki tisztában van vele, hogy mindenki k_rva gazdagnak mutatja magát...csak egy dolog nem változott. azok továbbra sem tűntek el, akik azért meggondolják, mire és mennyit költenek. náluk már a szülőknél hisztizni kell azért, hogy hozzádvágják azt az 5ezrest...és előbb-utóbb oda fogják adni, mert azok is tudják, hogyha te üres pénztárcával mész plázázni, aztán nem veszel legalább egy üdítőt vagy kaját vagy bármit, akkor gáz vagy, és inkább nem is hívnak többet...


pár éve én alap dolognak éreztem azt, hogyha barátaimnak kevesebb volt, akkor meghívtam őket. máskor meg ők hívtak meg engem, amikor meg épp ők kaptak több költőpénzt. akkor még ez nem volt szégyen...meg persze barátaim azóta is...:D


ma meg téged kiútálnak a g_cibe, ha egyszer nem tudsz otthon kisírni 5ezret, és emiatt nem tudod verni a pénzt velük...hát részvétem, hogy te is ennek a generációnak a tagja lehetsz :D

2018. aug. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
Mutasd be a barátnődet a másik baráti körnek. Vagyis, beszéld meg vele, hogy ne szerdán, hanem csütörtökön menjen ő is veletek a többi barátnőddel. Ennyi.
2018. aug. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!